Chcąc kupić opony letnie, kierowcy zwykle stają przed wyborem pomiędzy modelami nowymi i używanymi. Choć niemal każdy chciałby kupić te pierwsze, to pokaźna grupa decyduje się na drugie.

Inwestycja w nowe opony samochodowe zwykle wymaga zaangażowania większej ilości środków finansowych niż zakup opon używanych. Cena nie może być jednak jedynym kryterium wyboru, ponieważ to nie od niej zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy samochodem.

Nowe opony samochodowe

Rynek opon nie tylko w Polsce, ale i na świecie, jest tak nasycony, że każdy kierowca znajdzie do swojego pojazdu nowe opony samochodowe, które nie tylko będą idealnie do niego pasować, ale również nie zrujnują portfela kierowcy. Mając to na uwadze, wiele osób rezygnuje z poszukiwań opon używanych. Kryterium, które może zdyskwalifikować zakup nowego ogumienia na rzecz inwestycji w opony używane, jest cena. Powinna być ona jednak na tyle atrakcyjna, aby opłacało się zrezygnować z zakupu nowych opon. Co do zasady, kierowca, który chce kupić opony letnie lub zimowe na kilka sezonów, powinien zainwestować w nowe opony samochodowe. Posłużą one znacznie dłużej niż opony używane, a przy tym dostosują się do techniki jazdy kierowcy czy geometrii zawieszenia pojazdu. W ten sposób nie wpłyną negatywnie na komfort jazdy czy chociażby spalanie paliwa.

Jak wybrać idealne opony letnie?

Niezależnie od tego, czy kierowca zdecyduje się na opony nowe czy używane, warto je kupić jedynie u renomowanego dystrybutora, takiego jak https://noweopony.pl/. W przypadku opon używanych, należy dokładnie sprawdzić grubość bieżnika – powinna być taka sama na wszystkich oponach. Z pewnością nie warto inwestować w letnie opony używane zdjęte z samochodów po poważnym wypadku lub tych, które noszą ślady uszkodzenia lub napraw.

Zupełnie inaczej jest, kiedy kierowca zdecyduje się na nowe opony samochodowe. Tutaj podczas wyboru największą rolę gra renoma producenta, rozmiar opony, skład mieszanki, a także, a dla niektórych przede wszystkim, wyniki w testach. Wyniki te trzeba jednak traktować z dystansem, chyba, że testowane były opony o takim samym rozmiarze, jak te, które chce kupić kierowca, a testy były przeprowadzane takim samym samochodem,co auto kierowcy. Jakakolwiek zmiana nawet jednego parametru może zaważyć na wynikach w teście. Opony wielu producentów plasują się jednak na najwyższych miejscach rankingów niezależnie od testującej firmy. Do tej grupy zaliczają się głównie opony Continental, Michelin czy Dunlop.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj