Poszukiwanie samochodu to nie takie proste zadanie, jak mogłoby się wydawać. W morzu ogłoszeń motoryzacyjnych trzeba wykazać się spostrzegawczością, by znaleźć egzemplarz godny uwagi. Co jednak, gdy trzeba sprawdzić go przed zakupem. pozostają dwa wyjscia – samodzielnie lub z pomocą specjalisty.

Samodzielne sprawdzenie stanu samochodu

Odpowiednie przygotowanie się do inspekcji jest bardzo ważne. Warto mieć ze sobą nawet najprostszy miernik grubości powłoki lakierniczej, miernik głębokości bieżnika, jak również (w przypadku auto posiadających złącze OBD) urządzenie do wpięcia się w złącze diagnostyczne oraz odpowiednie oprogramowanie. Pozwoli nam to na dokonanie nieco dokładniej inspekcji, a urządzenia mogą jeszcze nie raz się przydać.

Ważne jednak, by nauczyć się je odpowiednio obsługiwać. W przypadku laserowych mierników lakieru, niewłaściwe ustawienie może powodować błędne odczyty i wskazywać, że dany element był powtórnie malowany, mimo że wcale tak nie było. Dodatkowo nalezy wiedzieć, gdzie sprawdzać powłokę lakiernicza, by wyniki były jak najbardziej miarodajne.

W kwestii mechaniki też trzeba mieć pojęcie. Samo sprawdzenie nadwozia niewiele nam powie o stanie auta. Co prawda na komputerzem ożna sprawdzić czy pojawiają się błędy, ale odpowiednio dokładnie przeprowadzona inspekcja komory silnika może pozwolić na dowiedzenie się, w jakim stanie jest motor. Dodatkowo trzeba wiedzieć, gdzie w danym modelu szukać wycieków oraz jakie dźwięki i zachowania dają niepokojące objawy.

Pomoc przy sprawdzeniu samochodu

Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy i umiejętności, wtedy lepiej jest zlecić inspekcję specjaliście, który posiada doświadczenie w sprowadzaniu samochodów. Profesjonalna firma posiada odpowiednie narzędzia, które pozwolą na dokonanie dokładnej inspekcji, a osoba znająca się na autach, będzie dokładnie wiedziała co i jak sprawdzić, by móc ocenić stan układu czy podzespołów.

Dużym atutem takiego rozwiązania może być również fakt, że nie przy wszystkich inspekcjach musimy uczestniczyć. Niektóre firmy oferują dokonanie inspekcji pojazdu, a następnie przesłanie dokładnej dokumentacji opisującej stan samochodu. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają dostatecznie dużo czasu, by jeździć i oglądać samochody. Przykładowo interesuje nas sprawdzenie auta przed zakupem w Warszawie, ale sami nie mamy czasu tam pojechać, więc wykupujemy usługę sprawdzenia auta w takiej firmie, a potem spokojnie czekamy na szczegółowy raport, na podstawie, którego podejmiemy decyzję o zakupie lub rezygnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj