Auta dostawcze stworzone są do przewożenia ładunków, czasami w naprawdę w dużej ilości. Pełnią niejednokrotnie także funkcję mobilnych warsztatów, więc muszą mieć odpowiednio dostosowaną do tego przestrzeń. W obu przypadkach odpowiednie, ochronne zabudowy samochodów dostawczych mogą pomóc.

Czym są ochronne zabudowy samochodów?

W przypadku aut dostawczych dotyczy to zabezpieczenia, a czasami również rozbudowania możliwości przestrzeni ładunkowej. Ochronne zabudowy samochodów dostawczych pozwalają na ograniczenie zużycia się tzw. paki, a dodatkowo mogą zabezpieczyć ładunek. Dzieje się tak choćby, poprzez zastosowanie antypoślizgowej podłogi, która podczas przewozu może pozwolić na ograniczenie przemieszczania się ładunku.

Ochronne zabudowy można wykonać na całej powierzchni przestrzeni ładunkowej, tj. podłodze, ścianach, nadkolach, ścianie grodziowej, drzwiach czy suficie. Zastosowanie odpowiednich materiałów pozwala uzyskać konkretne właściwości takiej zabudowy. Na przykład podłogi najczęściej wykonuje się z materiałów wodoodpornych, o właściwościach antypoślizgowych.

Dużym atutem tego rozwiązania jest jego możliwość dostosowania do każdego modelu samochodu dostawczego. Ważne by właściwie zwymiarować pakę, co pozwoli na dokładne docięcie wszystkich elementów.

Taka zabudowa może jednak posłużyć jako rozszerzenie możliwości przestrzeni ładunkowej. Zamontowanie stelaży pod półki czy nawet stworzenie nie dużego warsztatu, może zostać wykonane przez firmę realizującą takie usługi. Tym samym można stworzyć przestrzeń, która będzie nadawać się do transportu i pracy. W przypadku, gdy samochód ma służyć tylko do przewożenia ładunku, można pomyśleć o specjalnych listwach i uchwytach, które pozwolą np. zabezpieczyć ładunek w trakcie jazdy, za pomocą specjalnych, podczepianych pod nie pasów.

Ile kosztują ochronne zabudowy samochodów dostawczych?

Cena może być uzależniona od wielu czynników, tak jak na przykład: marka i model samochodu, powierzchnia przestrzeni ładunkowej, rodzaj zabudowy ochronnej, dodatkowe rozwiązania, czy wykorzystane materiały. Na podstawie m.in. tych parametrów może zostać wykonana wycena takiej usługi.

Taką zabudowę można również próbować wykonać samemu, trzeba jednak liczyć się z tym, że niezbędne do tego będą odpowiednie narzędzia i dostęp do materiału. Trzeba pamiętać także o odpowiednim przymocowaniu zabudowy do auta. Nie możemy zapomnieć również o czasie, który będziemy musieli na to poświęcić.

Jeśli więc interesuje nas taka zabudowa ochronna do samochodu dostawczego, możemy ją zlecić lub wykonać samemu. Wybór należy do nas, jednak jeżeli nie mamy w tym praktyki i możliwości wykonania samemu, zdecydowanie lepiej będzie to zlecić profesjonalistom, którzy zadbają o odpowiednie i estetyczne wykonanie zabudowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj