Lokalizator GPS do motocykla – dlaczego warto go mieć?

0
3854

Jeździsz na motocyklu lub skuterze? Zadbaj o bezpieczeństwo swojego jednośladu i zabezpiecz go za pomocą modułu GPS. Przeczytaj ten tekst i dowiedz się, dlaczego lokalizator GPS do motocykla to dobre rozwiązanie dla każdego motocyklisty.

Jesteś posiadaczem motocykla i chcesz zyskać możliwość zdalnego kontrolowania jego lokalizacji? A może chciałbyś szybko i łatwo udostępniać innym swoje obecne położenie? W każdej z tych sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie monitoring GPS.

Jaki lokalizator do motocykla?

Zastanawiasz się, jaki lokalizator GPS do motocykla warto wybrać?

Moduł IKOL MOTO to skuteczne zabezpieczenie Twojego jednośladu, które zagwarantuje Ci również szereg przydatnych udogodnień. Z nim będziesz spokojny o swój pojazd, a wyprawy na dwóch kołach staną się jeszcze przyjemniejsze.

Sprawdź, jak wiele możesz zyskać, decydując się na zakup tego niezwykle praktycznego odbiornika GPS.

Monitoring jednośladu i historia przejazdów

Dzięki IKOL MOTO zyskasz możliwość śledzenia aktualnej pozycji swojego pojazdu. W każdej chwili będziesz mógł sprawdzić, czy na pewno znajduje się on tam, gdzie go zostawiłeś – niezależnie od tego, gdzie przebywasz w danym momencie.

Co więcej, lokalizator ten zapisuje Twoje przejazdy w historii podróży, której pamięć sięga do 12 miesięcy wstecz. Umożliwi Ci to odtworzenie przejechanych wcześniej tras.

Ecodriving – jak oszczędzać na paliwie

Czy wiesz, że lokalizator IKOL MOTO pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze? Wszystko dzięki funkcji Ecodriving, umożliwiającej monitorowanie poziomu paliwa, wraz z jego spalaniem i zużyciem.

Pakiet Ecodriving pozwala również zadbać o bezpieczeństwo motocyklisty oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zapisuje on bowiem szczegółowe dane dotyczące stylu jazdy użytkownika motocykla oraz popełnianych przez niego błędów (jakimi mogą być np. gwałtowne zakręty, przyśpieszenia i hamowania, czy też przekroczenia określonych wcześniej prędkości).

Analizując zebrane w systemie informacje, początkujący kierowca jednośladu ma szansę poprawienia swoich zachowań na drodze.

Z kolei rodzice młodego motocyklisty mogą odetchnąć z ulgą, mogąc o każdej porze sprawdzić, gdzie aktualnie przebywa, jak sobie radzi i z jaką prędkością jedzie ich dziecko. Wystarczy, że zalogują się na system.ikol.pl lub w aplikacji IKOL Tracker i dodadzą moduł IKOL MOTO jako nowy lokalizator.

Udostępnianie lokalizacji – widgety

Dzięki usłudze Widgety możesz udostępniać innym osobom mapę ze swoją obecną lokalizacją lub animowaną historią podróży. Jak to zrobić? Wystarczy, że wkleisz na swoją stronę internetową wygenerowany przez system kod html.

Alerty powiadomią Cię o nietypowej sytuacji

Alerty to powiadomienia, które są wysyłane do właściciela motocyklu w sytuacji, gdy dzieje się coś niepokojącego. Sam wybierasz sposób ich dostarczania – mogą przyjść do Ciebie trzema drogami:

  • jako wiadomość e-mail,
  • jako SMS,
  • poprzez aplikację mobilną IKOL Tracker.

Istnieją następujące rodzaje alertów:

  1. Alert ruchu – jest wysyłany w sytuacji, gdy system wykrywa nieautoryzowany ruch pojazdu. Może dotrzeć do jednej osoby lub do wybranej grupy odbiorców. W wiadomości może znajdować się link do mapy pokazującej obecną lokalizację motocykla.

Alert ten możesz dowolnie konfigurować – np. tak, by każde przemieszczenie się jednośladu w godzinach 22-6 było traktowane jako nieautoryzowane.

  1. Alert odholowania – funkcja ta informuje jedną lub kilka osób o odholowaniu motocykla. Alert ten wysyłany jest wtedy, gdy:
  • system wykryje przynajmniej 1 minutę nieautoryzowanego ruchu jednośladu,
  • zapłon pojazdu jest przy tym wyłączony od co najmniej 10 minut.
  1. Alert braku prawidłowej pozycji GPS – system wysyła alerty w momencie, gdy lokalizator nie aktualizuje swojej obecnej lokalizacji przez czas określony wcześniej w ustawieniach (min. przez 45 minut). Powiadomienie będzie wygenerowane niezależnie od przyczyny braku prawidłowej pozycji GPS (może być nią zarówno celowe zagłuszanie, jak i po prostu przebywanie w miejscach, gdzie nie dociera sygnał GPS/GSM).
  2. Alert odłączenia głównego zasilania – jest wysyłany wtedy, gdy system wykryje odłączenie lokalizatora od akumulatora.

Zdalne odłączenie rozrusznika

W systemie IKOL istnieje możliwość zdalnego odłączenia rozrusznika pojazdu. By to zrobić, wystarczy nacisnąć na umieszczony w aplikacji przycisk.

 

 

 

 

 

 

Z przyczyn bezpieczeństwa motocykl nie zatrzyma się podczas jazdy – po prostu nie będzie można go uruchomić ponownie po najbliższym postoju.

Bezpieczeństwo i wygoda dla motocyklisty

Jak widzisz, lokalizator IKOL MOTO to gwarancja bezpieczeństwa i wygody dla każdego motocyklisty. Dzięki niemu zaoszczędzisz pieniądze i będziesz spokojny o swój pojazd, a Twoi bliscy zyskają dostęp do Twojej obecnej lokalizacji i upewnią się, że jeździsz przepisowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj