Nowe samochody są drogie. Niewiele osób w Polsce może pozwolić sobie na kupienie ich za gotówkę. Z kolei nabycie używanego pojazdu wiąże się z ryzykiem wejścia w posiadanie samochodu z poważną ukrytą wadą. Dlatego na rynku finansowym pojawiło się wiele możliwości zakupu nowego pojazdu. Jedną z nich jest zyskujący popularność wynajem długoterminowy. Z tej opcji mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne.

Najważniejsze informacje o wynajmie długoterminowym

Najem długoterminowy nazywany jest również samochodem w abonamencie. Podobnie jak w przypadku umowy z operatorem sieci komórkowej, płacisz co miesiąc jedną stałą ratę. Przy podpisywaniu kolejnej umowy dostajesz nowy pojazd.

Czas trwania kontraktu to od 24 do 60 miesięcy. Po jego zakończeniu samochód należy zwrócić. Istnieje opcja wykupienia go, ale jest ona nieopłacalna. Jeżeli jednak zależy Ci na zachowaniu pojazdu po zakończonej umowie, wybierz ofertę klasycznego leasingu.

Zalety samochodu w abonamencie

Największą zaletą wynajmu długoterminowego jest oszczędność czasu oraz wygoda. Za wszelkie opłaty eksploatacyjne odpowiada wynajmujący. Nie musisz martwić się kosztami związanymi z naprawą zużywających się podzespołów ani poważnymi awariami. Wystarczy pojechać do wskazanego warsztatu i poczekać na usunięcie usterki.

W skład miesięcznej raty wchodzi także pełny pakiet assistance. Oznacza to, że w przypadku unieruchomienia samochodu w trasie możesz liczyć na szybką pomoc drogową. Usługa realizowana jest przez całą dobę. Dzięki temu nie zostaniesz bez środka transportu. Ubezpieczyciel zapewni Ci pojazd zastępczy tej samej klasy.

Dodatkowo w wynajmie długoterminowym otrzymasz opony na każdą porę roku wraz z darmową wymianą i sezonowaniem. Wynajmujący zajmie się również kwestią ubezpieczenia. Pakiet OC, AC i NNW zawarty jest w kwocie miesięcznej raty.

Co wybrać: leasing czy abonament?

Wybór najlepszego sposobu finansowania pojazdu to problem, z którym zmaga się wiele osób. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, która opcja jest korzystniejsza. Wynajem długoterminowy to propozycja dla tych, którzy chcą co kilka lat mieć nowy samochód i są świadomi, że stary trzeba będzie oddać. W klasycznym leasingu tego problemu nie ma. Samochód po zakończonej umowie możesz wykupić nawet za 1% wartości.

Decydowanie się na leasing oznacza konieczność posiadana gotówki na wkład własny. Dzięki temu rata miesięczna jest niższa niż w przypadku abonamentu. Jeśli wybierzesz leasing, musisz liczyć się z tym, że koszty naprawy oraz serwisu będą po Twojej stronie.

Najem długoterminowy stylowego i nowoczesnego MINI

Jeżeli chcesz, aby Twój samochód się wyróżniał, wybierz MINI na abonament. Dostępne auta charakteryzują się piękną linią nadwozia i bardzo dobrymi osiągami. Są nowoczesne i stylowe. Możesz je mieć za niewielką ratę. Wystarczy wypełnić formularz i wybrać model. Wszystkie formalności załatwiane są online. Decyzję otrzymasz w kilka minut. Pozostaje tylko podpisać umowę i odebrać swoje wymarzone MINI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj