Hyundai Kona – więcej niż kolejny crossover

0
4107

Crossovery cieszą się ogromną popularnością na polskim rynku, stanowiąc ciekawą alternatywę dla znacznie większych SUV-ów, ale też aut klasy B. Łączą one w sobie nieprzeciętną funkcjonalność z efektowną stylistyką oraz coraz częściej nowoczesnym napędem elektrycznym lub hybrydowym. Dokładnie taki jest Hyundai Kona, czyli jeden z najlepiej sprzedających się crossoverów w Europie. Samochód sprawia bardzo dobre wrażenie, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się mu nieco bliżej.

Napęd hybrydowy czy elektryczny?

Hyundai Kona ( https://mmcars.hyundai.pl/modele/nowa-kona ) jest jednym z nielicznych samochodów dostępnych na rynku, który można zamówić zarówno w wersji z napędem hybrydowym, jak i elektrycznym. To pokazuje, jak ogromny postęp poczynił koreański producent w dziedzinie dostarczania ekologicznych rozwiązań dla motoryzacji.

Kona z napędem hybrydowym to bardzo dobry wybór dla osób, które nie mają jeszcze pełnego przekonania do elektryfikacji samochodów, natomiast chcą zagwarantować sobie bardzo niskie koszty obsługi, bezawaryjność oraz rozsądne zużycie paliwa. Warto podkreślić, że Hyundai zastosował tutaj układ tzw. „miękkiej hybrydy”, gdzie silnik spalinowy jest wspomagany przez generator podnoszący moment obrotowy w chwili ruszania czy przyspieszania.

Kona z napędem elektrycznym to – nomen omen – jeden z najbardziej elektryzujących modeli. Jego największą zaletą nie jest wcale to, że jest zeroemisyjny, bardzo przyjemny w prowadzeniu i tani w eksploatacji. Kluczowa z punktu widzenia zwłaszcza polskich klientów jest tutaj kwestia zasięgu, który wynosi aż ponad 480 kilometrów! Taki wynik sprawia, że Kona bez problemu może stanowić podstawowe auto w rodzinie na dojazdy do pracy, rozwożenie dzieci do szkół i przedszkoli czy na zakupy.

Poziom wyposażenia robi wrażenie

Hyundai Kona jest sztandarowym przykładem na to, że od samochodów koreańskiego producenta możemy dziś oczekiwać bardzo wysokiej jakości oraz więcej niż zadowalającego poziomu wyposażenia. Nabywca tego auta ma możliwość zamówienia wszelkich dodatków, które jeszcze do niedawna były widywane wyłącznie w segmencie premium.

Lista wyposażenia obejmuje m.in. znakomity system Bluelink Connected (możliwość wydawania komend głosowych po połączeniu samochodu ze smartfonem), pakiet usług Hyundai Live, aktywny tempomat, system zapobiegania zderzeniom czołowym czy kamera cofania.

Aż 5 lat gwarancji w standardzie

Hyundai Kona jest samochodem bardzo dobrze wykonanym i przepełnionym nowoczesnymi technologiami. To jednak mogłoby nie wystarczyć w rywalizacji z europejską czy japońską konkurencją. Dlatego producent zaoferował coś, co wyjątkowo cenią sobie nabywcy – długą, bo aż 5-letnią gwarancję bez limitu kilometrów. Trudno o lepsze potwierdzenie jakości tego samochodu, która rzeczywiście robi bardzo dobre wrażenie.

Hyundai Kona to wyjątkowo interesujący model, zwłaszcza w całej gamie crossoverów. Możesz go sprawdzić osobiście podczas jazdy testowej, na którą umówisz się wygodnie online na stronie internetowej autoryzowanego dealera marki – MM Cars w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj