Mechanika to dla Ciebie czarna magia? Zostawiasz więc zamawianie części swojemu mechanikowi? Przestań przepłacać i przekonaj się, że samodzielny wybór nie jest wcale skomplikowany. Części samochodowe nie muszą być drogie, a zakup jest prostszy, niż myślisz. Wystarczy wykorzystać w tym celu sprawdzone narzędzia. Zobacz, które z nich ułatwią Ci cały proces!

Marka, model i rok produkcji auta

Określenie marki i modelu auta to definitywna podstawa podczas poszukiwań części – niezależnie od tego, czy potrzebujesz komponentów mechanicznych, czy blacharskich. Nie powinno jednak stanowić to wyzwania, gdyż prawdopodobnie każdy wie, jakim autem jeździ. Jeśli jednak nie masz takiej pewności, wszystkie najważniejsze informacje czekają na Ciebie w dowodzie rejestracyjnym. Zajrzyj tam i sprawdź, by mieć 100-procentową pewność.

Dlaczego rok produkcji auta ma równie wysokie znaczenie co jego model i marka? Otóż praktycznie każdy producent pojazdów klasy średniej i wyższej oferuje konsumentom po czasie odświeżenie designu oraz wyeliminowanie ewentualnych problemów, które pojawiły się przy pierwszej wersji. Marki typu Mercedes, Audi, BMW itp. często stosują zabieg tzw. liftingu, zmieniając nie tylko detale, ale i kształt poszczególnych elementów – co ma przede wszystkim znaczenie w przypadku zakupu części blacharskich. Niemniej jednak chcąc uatrakcyjnić ofertę, lifting to idealny czas na wprowadzenie nowych wersji silnikowych. Chcąc więc mieć pewność, że dane podzespoły będą pasować (niezależnie, czy chodzi o elementy karoserii, czy części mechaniczne) sprawdź dokładnie swoją wersję auta.

Wersja silnika i wyposażenia

Części od silnika zasilanego ropą nie będą pasować do wersji benzynowej. Każda jednostka napędowa oznaczona jest konkretnym symbolem (ciągiem liter i liczb). Do tego dochodzi aspekt związany z pojemnością silnika. Te informacje również dostępne są w dowodzie rejestracyjnym, jeśli nie wiesz, jaki motor został wykorzystany w Twoim modelu pojazdu.

Wyposażenie auta ma szczególne znaczenie przy inwestycji w części samochodowe odpowiadające za pracę układu elektrycznego, hamowania itp. Dla przykładu: Wersja BMW MPower lub Mercedes AMG będą posiadać zestaw zupełnie innych czujników, tarcz i klocków hamulcowych lub wiązek elektrycznych, niż klasyczne wersje pakietów.

Gdzie szukać części?

Nikt nie chce przepłacać, lecz każdy oczekuje najwyższej jakości. Nie ma w tym oczywiście nic złego – to w końcu standardowa optymalizacja kosztów. Zakup zamienników bywa ryzykowny, ponieważ nigdy nie mamy pewności, czy są one wykonane w sposób staranny (zarówno pod kątem dbałości o detale, jak i wykorzystanych materiałów). Czy warto zatem kupować części samochodowe używane? Tak – zwłaszcza jeśli pochodzą ze sprawdzonego źródła, jakim bez wątpienia jest Ovoko.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj