Co jest korzystniejszą formą finansowania auta – najem długoterminowy, czy leasing?

0
1415

Każdy przedsiębiorca prędzej czy później staje przed decyzją o zakupie nowego samochodu lub wymiany starej floty pojazdów. Rynek finansowania aut firmowych szybko się zmienia i nie każdy jest w stanie śledzić najkorzystniejsze formy pokrywania kosztów zakupu samochodów. Podstawowymi formami finansowania aut firmowych jest leasing lub najem długoterminowy. Która z tych dwóch form jest korzystniejsza? – to pytanie trapi wielu przedsiębiorców, jednak odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Czym jest leasing, a czym najem długoterminowy?

Leasing jest klasyczną formą finansowania samochodu, w której po okresie spłat rat leasingowych może nastąpić wykupienie pojazdu. Okres umowy leasingowej to najczęściej do 60 miesięcy.

Miesięczna rata zależy od wysokości początkowego wkładu własnego i jest z reguły wyższa niż w przypadku najmu długoterminowego. Po zakończonej umowie kwota wykupu pojazdu jest na tyle niska, że opłaca się odkupić auto od leasingodawcy.

Najem długoterminowy różni się od leasingu przede wszystkim tym, że po zakończonej umowie nie ma możliwości wykupu pojazdu lub kwota wykupu jest na tyle duża, że taka decyzja się nie opłaca. Ta forma finansowania charakteryzuje się również tym, że leasingobiorca musi zadeklarować miesięczny przebieg auta. Między innymi na tej podstawie oblicza się utratę wartości samochodu oraz miesięczną ratę za wynajem. Zaletą najmu długoterminowego jest to, że w pakiecie można wybrać opcję ubezpieczenia oraz serwisu i napraw auta.

Dla kogo lepszy będzie leasing?

Leasing to propozycja dla osób, które chcą po zakończonej umowie wykupić pojazd za niewielką kwotę. W tej formie finansowania samochodu nie musisz również martwić się o deklarowaną ilość przejechanych kilometrów, co zapewnia Ci większą swobodę.

Raty leasingowe dotyczą jedynie spłaty wartości auta. W tej formie finansowania nie ma możliwości wykupu dodatkowych usług (takich jak serwis i naprawy) w cenie miesięcznej raty. Tak więc jest to propozycja dla osób, które liczą się z tym, że będą musiały serwisować i naprawiać samochód na własny koszt.

Większy początkowy wkład własny daje możliwość obniżenia raty leasingowej, co jest istotne w przypadku przedsiębiorców, którzy jeszcze w pełni nie rozwinęli swojej działalności.

Dla kogo lepszy będzie najem długoterminowy?

Najem długoterminowy jest przeznaczony dla osób, które nie przywiązują się do samochodów i zależy im na zmianie auta na nowe co 3-4 lata. Ten sposób finansowania auta to także wygoda i oszczędność czasu, ponieważ w miesięcznej stałej racie mogą zawierać się wszystkie opłaty eksploatacyjne, takie jak:

  • naprawy,
  • wymiany części eksploatacyjnych,
  • ubezpieczenie OC, AC i NW,
  • opony sezonowe.

Pamiętaj jednak, że takie usługi wpływają na zwiększenie się miesięcznych opłat za użytkowanie auta.

Korzystny najem długoterminowy i leasing luksusowych samochodów BMW

Jeżeli zależy Ci na korzystnej opcji finansowania luksusowych limuzyn BMW, to powinieneś zapoznać się z ofertą BMW Direct na stronie https://bmwdirect.pl/. Firma oferuje samochody osobowe BMW serii od 1 do 7 i SUV-y BMW od X1 do X7 w konkurencyjnych abonamentach.

Dzięki najlepszym formom finansowania możesz mieć reprezentacyjne auto zarówno do użytku firmowego, jak i osobistego. Decyzję finansową otrzymasz online już po 3 minutach od złożenia wniosku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj