Jednoślady z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, w końcu motocykle to duża radość, poczucie wolności i świetny sposób na hobby. Warto jednak pamiętać, że nawet najbardziej zadbany motocykl, od czasu do czasu będzie potrzebował napraw, z którymi musi się liczyć każdy kierowca. W takim przypadku dobrze jest wiedzieć, co kupować, aby nie zbankrutować.

Jakie części wymienia się najczęściej w motocyklu?

Prawidłowa praca silnika zależy przede wszystkim od funkcjonowania tłoka w cylindrze.  Zarówno w autach, jak i w motocyklach pewną wymianą zawsze jest olej. Oleje samochodowe wysokiej jakości, świetnie sprawdzą się do ukochanego jednośladu.  Kolejną  sprawą są klocki hamulcowe, od których sprawności zależy właściwe i bezpieczne hamowanie. Szybko zużywającym się elementem motocykla są również opony. Tutaj warto kierować się zaleceniami producenta i nie oszczędzać.  Opisana wysokość i szerokość profilu nie jest przypadkowa i ma duży wpływ na pracę i bezpieczną jazdę. Ostatnim ważnym elementem jest łańcuch i zębatka z układu napędowego. Jeśli podczas jazdy łańcuch się zerwie, jest to bardzo niebezpieczne zarówno dla motocyklisty, jak i dla samego motoru.

Części oryginalne czy zamienniki?

Części  motocyklowe, dostępne są na rynku w różnych w cenach. Jednak warto mieć widomość, które można i warto kupić taniej, a na których nie należy oszczędzać.  Dobrym przykładem będą hamulce. Na rynku można znaleźć wiele zamienników, które są jakościowo o wiele lepsze niż fabrycznie montowane układy. Podobnie sprawa ma się przy zestawach napędowych. Wielu producentów już podczas planowania produkcji danego modelu, korzysta z zewnętrznych dostawców części. Gdy na rynku dostępne są najwyższej jakości części, sam producent nie widzi sensu w tym, aby inwestować w technologię i produkcję podzespołu u siebie. Zamienniki to produkty markowe i wysokiej jakości, jednak nieprodukowane bezpośrednio przez producenta, stąd też ich niższa cena i lepsza dostępność. Wystrzegać się należy jedynie zamienników bez żadnych oznaczeń – te  mogą powiem okazać bardzo szybko wadliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here