Pomimo dokonujących się zmian gospodarczych region Śląska wciąż pozostaje ważnym ośrodkiem produkcyjnym naszego kraju. To właśnie w tym miejscu wiele firm lokuje swoje zakłady produkcyjne i centra dystrybucyjne. Zachętą do tego jest nie tylko duży rynek zapewniający dostęp do wykwalifikowanych pracowników, ale i dobre skomunikowanie z innymi częściami kraju. Sporym atutem są również nowe magazyny w Katowicach i innych miastach regionu, dzięki którym działalność można rozpocząć niemal od ręki.

Przeznaczenie nowoczesnych obiektów magazynowych

Charakterystyka współczesnych, wybudowanych w okresie ostatnich kilkunastu lat magazynów w Katowicach i innych śląskich miejscowościach sprawia, że są to obiekty idealnie przystosowane do prowadzenia działalności dystrybucyjnej. Po pewnych modyfikacjach takie magazyny mogą sprawdzić się również w charakterze montowni i niewielkich zakładów produkcyjnych, oczywiście pod warunkiem, że będzie to lekka produkcja. W związku z tym magazyny w Katowicach najczęściej wynajmują firmy logistyczne, transportowe, kurierskie i usługowe, rzadziej przedsiębiorstwa produkcyjne. W tym ostatnim przypadku profilem działalności może być produkcja części i akcesoriów samochodowych, odzieży, mebli, wyrobów medycznych czy zabawek.

Zalety hal zlokalizowanych w okolicach Katowic

Największym autem nowoczesnych obiektów magazynowych w Katowicach i innych śląskich miastach jest ich doskonałe skomunikowanie drogowe z pozostałymi regionami kraju, a także bliskość do granicy z naszymi południowymi sąsiadami. Przez cały Śląsk biegnie autostrada A4 (od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą). Na ukończeniu jest również autostrada A1, która łączy Gdańsk z Czechami. Jeśli zatem szukasz obiektu o dogodnym położeniu, idealnego pod centrum dystrybucji towarów na cały kraj, warto sprawdzić śląskie magazyny. Katowice to oczywiście zaledwie jedno z wielu miast regionu, gdzie można znaleźć nowoczesny obiekt magazynowy. Jednak w związku z tym, że jest to oficjalna stolica Śląska, magazyny w Katowicach dla wielu inwestorów są w sposób naturalny ich pierwszym i docelowym wyborem.

Szybko rosnący rynek magazynowy w Polsce to pochodna wielu czynników, w tym stale poprawiającej się siatki komunikacyjnej oraz rosnącego zapotrzebowania inwestorów na nowoczesne obiekty spełniające określone standardy wykonania i wyposażenia. Firmami wynajmującymi magazyny na terenie Katowic są zarówno międzynarodowe korporacje i duże firmy krajowe, jak i zdecydowanie mniejsze podmioty, w tym niewielkie firmy z branży e-commerce głównie zainteresowane obiektami z obsługą magazynową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj