Nawet o 12% wzrosły ceny nowych pojazdów w 2021 roku – tak wynika ze statystyk. Prognozuje się jednak, że w najbliższym czasie dynamika wzrostów cen będzie jeszcze większa, dlatego wiele osób rozważa zakup auta używanego na raty. Sprawdź, czy faktycznie to dobre rozwiązanie i dowiedz się, jak wybrać korzystne dla siebie finansowanie.

Nie jest tajemnicą, że wraz z rosnącym popytem na fabrycznie nowe pojazdy rosną ich ceny. Wiele osób rezygnuje więc z nabycia samochodów prosto z salonu, swoje kroki kierując w stronę aut używanych.

Ceny aut używanych również rosną

Sytuacja na rynku pojazdów z rynku pierwotnego nie pozostaje bez wpływu na rynek samochodów używanych. Z uwagi na wydłużający się czas oczekiwania na odbiór samochodu z salonu wiele osób rezygnuje z nabycia fabrycznie nowego auta. Przekłada się to na rosnący popyt na pojazdy używane, czego konsekwencją jest… podwyżka cen na rynku wtórnym.

Samochód używany – to się opłaca?

W związku z rosnącymi cenami aut używanych nasuwa się pytanie: czy opłaca się nabywać takie pojazdy, skoro i tutaj odnotowywane są podwyżki?

Okazuje się, że samochód z drugiej ręki – mimo wzrostów cen – jest bardziej opłacalny niż fabrycznie nowy pojazd. Dlaczego?

  • Dostępność od ręki

W przeciwieństwie do nowych samochodów, na które trzeba czekać co najmniej kilka miesięcy, auta używane dostępne są „od ręki”. Dzięki temu, o ile pojazd spełnia oczekiwania w każdym aspekcie, można od razu stać się jego właścicielem po dopełnieniu formalności.

  • Niższe ceny

Mimo podwyżek, ceny pojazdów używanych są znacznie niższe w porównaniu do cen samochodów prosto z salonu. Z tego powodu są bardziej dostępne dla większości kierowców – szczególnie, że wiele banków oferuje kredyt na samochód używany.

Kredyt na samochód używany? Wybierz rozsądnie

Jeśli udało ci się znaleźć wymarzony pojazd z drugiej ręki, brak wystarczających środków wcale nie musi być przeszkodą w sfinalizowaniu transakcji. Z pomocą przychodzi kredyt na samochód używany, dzięki któremu zrealizujesz plan i jednocześnie nie obciążysz nadmierne domowych finansów.

Zanim jednak złożysz wniosek o finansowanie, porównaj dostępne oferty. Weź pod uwagę m.in.:

  • koszty kredytu – uwzględniając nie tylko oprocentowanie, ale i dodatkowe opłaty pobierane przez bank,
  • wysokość wkładu własnego – to kwota, którą musisz wpłacić w celu uruchomienia finansowania,
  • wysokość miesięcznej raty – im niższa, tym mniejsze obciążenie domowego budżetu.

Jeżeli zależy ci na niskiej racie i minimalnych kosztach na start, weź pod uwagę m.in. Kredyt niższych rat Toyota Easy na używane pojazdy dostępny w Toyota Banku (RRSO 9,57%). Dzięki niskiej wpłacie własnej, nie musisz dysponować dużą gotówką lub większość zgromadzonych środków możesz przeznaczyć na inne cele. Sam kredyt wyróżnia się dużą elastycznością, pozwalając np. na wymianę pojazdu na nowy po 3-4 latach finansowania – bez angażowania środków własnych.

Pamiętaj! Finansowanie oferowane przez bank dotyczy nie tylko nowych pojazdów. Kredyt na samochód używany także jest dostępny – wystarczy tylko złożyć wniosek i spełnić warunki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj