5 sposobów na obniżenie ceny OC i AC

0
16672

Zależy Ci na wyborze odpowiedniego ubezpieczenia, ale nie chcesz za nie płacić zbyt wiele pieniędzy? To naprawdę jest możliwe. Wystarczy, że skorzystasz z kilku skutecznych sposobów na obniżenie ostatecznej ceny. Dzięki temu nie musisz obawiać się tego, że nadwyrężysz swój domowy budżet, a do tego zyskasz skuteczną i szeroką ochronę dla swojego samochodu.

Najskuteczniejsze sposoby na obniżenie ceny OC i AC

Skorzystaj z porównywarki ubezpieczenia

Jeśli zależy Ci na tym, żeby skutecznie obniżyć koszty ubezpieczenia, to przede wszystkim zdecyduj się najkorzystniejszą ofertę. W ten sposób zapłacisz mniej przez cały czas trwania umowy, a nie tylko podczas jednorazowych promocji. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Już na etapie podejmowania decyzji pomoże Ci porównywarka OC AC. Wystarczy, że zaznaczysz opcje, na których Ci najbardziej zależy, włączysz sortowanie według ceny i zobaczysz, jaka firma zapewnia Ci najtańsze ubezpieczenie. Dzięki temu odnajdziesz dopasowane usługi, a jednocześnie zaoszczędzisz sporo pieniędzy.

Poszukaj kuponów rabatowych

Kolejnym ciekawym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy są kupony rabatowe. Choć firmy ubezpieczeniowe bardzo rzadko je włączają, to jednak i tak zawsze warto poszukać ich w Internecie. Zazwyczaj w ten sposób możesz jednorazowo zaoszczędzić całkiem spore kwoty pieniędzy. W końcu poszczególne kupony mają wartość nawet 15%. Koniecznie sprawdź też, czy na stronie internetowej konkretnej firmy są jakieś informacje na temat takich rabatów. Bardzo często możesz je uzyskać, jeśli zapiszesz się do newslettera. Jeśli nie przeszkadzają Ci takie e-maile, to skorzystaj z tego rozwiązania.

Zapytaj o zniżki dla stałych klientów

Porównywarka OC AC pokazała Ci, że najkorzystniejszą ofertę zapewnia Ci Twój aktualny ubezpieczyciel? W takim razie skontaktuj się z biurem obsługi klienta i zapytaj o zniżki dla stałych klientów. Choć takie rozwiązanie nie jest reklamowane zbyt często, to jednak wiele firm z chęcią nagradza lojalne osoby, które ponownie chcą skorzystać z ich usług. Zazwyczaj nie są to duże rabaty, ale i tak pomogą Ci nieco zmniejszyć ostateczną kwotę ubezpieczenia.

Skorzystaj z sezonowych promocji

Na początku roku kalendarzowego, w pobliżu ferii i wakacji – to właśnie wtedy firmy ubezpieczeniowe najczęściej organizują sezonowe promocje. Wówczas możesz skorzystać z tańszej opcji bądź bardziej rozszerzonej oferty. Dlatego jeśli tylko w tym czasie planujesz zmienić ubezpieczyciela, to koniecznie zwróć uwagę na te dodatkowe rabaty.

Zbieraj zniżki

Bez wątpienia jednym z najskuteczniejszych sposobów na obniżenie ceny ubezpieczenia jest po prostu przepisowa jazda. Poza tym zadbaj o bezpieczne prowadzenie samochodu, ponieważ gwarantuje Ci to spore zniżki. W końcu wielu ubezpieczycieli nagradza za bezszkodową jazdę sporymi upustami – niektóre z nich sięgają nawet 70%. Zwróć tylko uwagę na to, że zazwyczaj pod uwagę jest brany cały rok, więc niezmiennie przez 12 miesięcy musisz jeździć ostrożnie, a przede wszystkim zgodnie z obowiązującymi przepisami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj