Lubisz wszystko wiosną… cóż, prawie każdy aspekt. Lubisz ciepłą temperaturę, spędzasz trochę czasu na świeżym powietrzu i ciesz się śpiewem ptaków. Możesz to wszystko zrobić bez narażania się na wywołujące alergie pyłki, które atakują powietrze w samochodzie.

Jeśli masz alergię, będziesz musiał każdego roku doświadczać tej niepokojącej wiosny. Chociaż nie możesz usunąć wszystkich pyłków z powietrza razem, możesz oczyścić powietrze w samochodzie za pomocą nowego filtra kabinowego.

Dlaczego samochodowy filtr kabinowy jest ważny?

Istnieje wiele powodów, dla których filtr kabinowy do samochodu jest bardzo ważny. Sprawdź niektóre z nich tutaj:

  • Zwiększa cyrkulację powietrza w Twoim samochodzie
  • Zmniejsza nagrzewanie się i zwiększa wydajność klimatyzacji w samochodzie
  • Eliminuje zapach stęchlizny w samochodzie

Nie ma żadnej lampki ostrzegawczej, która zapala się, gdy trzeba wymienić filtr kabinowy. Jeśli widzisz, że którykolwiek z powyższych aspektów nie idzie dobrze, to znak, że musisz wymienić filtr kabinowy w samochodzie. Możesz również wykonać zadanie samodzielnie lub skontaktować się z dowolnym zaufanym mechanikiem samochodowym, który go za Ciebie wymieni.

Zdjęcie pochodzi z serwisu www.autoczesciexpert.pl

Jak działa filtr kabinowy samochodu

Czyste powietrze jest bardzo ważne, aby samochód działał prawidłowo; Filtr powietrza w silniku twojego samochodu zapewnia, że ​​silnik dostaje świeże i oczyszczone powietrze. W podobny sposób system wentylacji samochodu zależy od filtra powietrza wewnątrz samochodu, aby zapewnić dobre i czyste powietrze w środku.

Filtr powietrza w kabinie zapobiega przedostawaniu się kurzu, bakterii, brudu, pyłków i spalin na zewnątrz do klimatyzatora samochodu. Zapobiega również blokowaniu systemu HCAC przez wszelkie błędy, pozostałości i inne zanieczyszczenia. Niezbędny do zapewnienia czystego powietrza w samochodzie, filtr powietrza zapewnia świeże powietrze wewnątrz samochodu, dzięki czemu Ty i inni pasażerowie możecie swobodnie i zdrowo oddychać – bardzo Ci się spodoba przez cały rok, ale szczególnie wiosną .

Kiedy i jak wymienić filtr kabinowy w samochodzie

Zaleca się wymianę filtra powietrza co roku lub po przejechaniu 12 000 mil. Jeśli masz czas na jazdę w bardzo zanieczyszczonym terenie lub na brudnych drogach, w takim przypadku musisz wymienić filtr powietrza po przejechaniu 5000 mil. Alergicy powinni pomyśleć o wcześniejszej jego wymianie, aby zapewnić odpowiednią jakość powietrza w środku i zmniejszyć objawy alergii.

Sprawdź, jak samodzielnie wymienić filtr kabinowy:

  • Znajdź schowek w środku i otwórz go
  • Wyjmij stary filtr powietrza
  • Wyjąć stary filtr kabinowy
  • Oczyścić komorę z wszelkich zabrudzeń i zapewnić uszczelkę i uszczelkę
  • Włożyć nowy filtr powietrza do komory
  • Zabezpiecz schowek z powrotem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here