Wypożyczenie samochodu to bardzo wygodna opcja, zwłaszcza dla tych, którzy akurat musieli oddać swój prywatny samochód do naprawy, jak również dla tych, którzy nie mają samochodu, a nie chcą rezygnować z wygodnego podróżowania. Jednak musimy mieć świadomość, że nie zawsze korzystanie z takich usług wychodzi nam na dobre. O czym mowa? Na co powinniśmy uważać, decydując się na wypożyczenie samochodu? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Warunki wypożyczenia samochodu

Na pewno nasza uwaga powinna skupić się na omówieniu warunków wypożyczenia samochodu. Dla wielu z nas cała procedura wydaje się banalna. Wystarczy zgłosić się do wypożyczalni, wskazać, który pojazd chcemy wypożyczyć i na jaki czas (godziny, dni lub tygodnie), spisać umowę i można ruszać w drogę. Jednak w praktyce wygląda to zupełnie inaczej, zanim ruszymy w podróż, minie trochę czasu. Poza tym nie powinniśmy działać pod wpływem impulsu, ponieważ niewiedza może skończyć się dla nas bardzo wysokimi opłatami za wypożyczenie samochodu. Aby tego uniknąć, warto dokładnie omówić warunki wypożyczenia samochodu, naliczane opłaty za czas jego użytkowania, jak również limity przejechanych kilometrów.

Stan techniczny pojazdów

Kluczowe znaczenie powinno mieć dla nas również jakość samochodu, który jest nam udostępniany. Większość wypożyczalni wskazuje, że ich pojazdy pozostają w nienagannym stanie. Jednak stan faktyczny często odbiega od ideału, dlatego, zanim wypożyczalnia samochodów udostępni nam jeden ze swoich pojazdów, warto sprawdzić jego stan techniczny. Jak to zrobić? Jeśli dysponujemy podstawową wiedzą, to szybko ocenimy, czy dany samochód nadaje się do jazdy, czy też nie. Co więcej, możemy poprosić o wgląd w kartę pojazdu, gdyż to właśnie z niej dowiemy się, czy samochód, którym będziemy podróżować, jest bezpieczny i na bieżąco serwisowany.

Zapisy w umowie

Ustne omówienie warunków wypożyczenia samochodu nie oznacza, że wszystko będzie miało odzwierciedlenie w umowie. Oznacza to, że bez przeczytania jej treści, nie powinniśmy składać podpisu. Umowa powinna być przez nas dokładnie przeczytana, a w razie niejasności warto poprosić o ich wytłumaczenie. Co więcej, jeśli okaże się, że zapisy umowy nie są zgodne z tym, co omawialiśmy ustnie, to lepiej zrezygnować z jej podpisania i poprosić o sporządzenie umowy, która jest zgodna z wcześniejszymi ustaleniami. Jeśli przedstawiciel danej wypożyczalni odmówi, lepiej zrezygnować z usług danej firmy, ponieważ możemy ściągnąć na siebie wiele problemów, w tym również dodatkowych opłat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj