dsc_7531mChoć po kraju każdego dnia porusza sie coraz więcej wypożyczonych aut, wiele osób wciąż odczuwa spore obawy przed wynajęciem środka transportu w wypożyczalni. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać?

Wypożyczenie auta to bardzo często doskonałe rozwiązanie, a w wielu przypadkach wydaje się być jedynym. Wciąż pozostają jednak obawy. Są to zwykle obawy o bezpieczeństwo, finanse i dodatkową odpowiedzialność. Pamiętając o kilku podstawowych zasadach można jednak uniknąć wszelkich problemów i wypożyczyć auto bez strachu o swój portfel i zdrowie.

Czytaj umowę

Właściwie już na tym punkcie moglibyśmy zakończyć. To przecież umowa właśnie powinna określać wszelkie warunki wypożyczenia auta. To właśnie w niej powinniśmy się dopatrywać ewentualnych zagrożeń.

W umowie dotyczącej wypożyczenia samochodu na pewno znajdą się informacje na temat osoby wynajmującej, ale też kierowcy samochodu. Zwróćmy uwagę na to, że warunki mogą być różne w zależności od samego kierowcy, a dokładniej jego wieku i doświadczenia za kierownicą. Zazwyczaj także czeka nas dopłata, jeśli chcielibyśmy mieć dwóch kierowców.

Poza kosztem wynajęcia samochodu, sprawdźmy co mówi umowa o dodatkowych kosztach. Wśród nich zazwyczaj znajduje się informacja o limicie przejechanych kilometrów. Kalkulując całkowity koszt wynajęcia auta weźmy więc pod uwagę także trasę, jaką chcemy nim pokonać oraz koszty związane z przekroczeniem limitu kilometrów.

Wypożyczalnia samochodów w Białymstok: www.wypozyczalnia.konrys.pl

Dodatkową informacją, którą powinniśmy znaleźć w umowie, jest kwestia ubezpieczenia. Wynajmowane auto zwykle ma nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale także AC. Zwróćmy jednak uwagę na to, co obejmuje dane ubezpieczenie AC. Może się bowiem okazać, że w przypadku kolizji lub jakichkolwiek uszkodzeń z winy wynajmującego, wypożyczalnia obciąży go kwotą za poniesione szkody.

Pamiętajmy też, że w niektórych przypadkach możemy zostać także obarczeni dodatkowym ubezpieczeniem, np. jeśli chcemy wyjechać wypożyczanym autem poza granice kraju.

Sprawdź auto

Wypożyczalnia samochodów z pewnością dba o swoją flotę. Aby auta przynosiły jej zysk, muszą przechodzić regularne przeglądy i serwisowanie. Pracownicy salonu z pewnością dokładnie sprawdzają samochód zwrócony przez wypożyczającego. Aby uniknąć nieprzyjemności, warto pamiętać o tym, aby sprawdzić stan auta także przed jego wypożyczeniem. Od razu należy zgłosić wszelkie usterki i uszkodzenia. Zwróćmy uwagę także na drobne zarysowania, a nawet… braki w paliwie, ponieważ zwracając auto będziemy musieli je prawdopodobnie zatankować do pełna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj