volvoVolvo po raz pierwszy zaprezentuje swój Polestar 1 podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Po uruchomieniu turbodoładowanego silnika gazowego nastąpi 93 kilometry, co spowoduje, że będzie to najdłuższa na rynku hybrydowa wersja plug-in. Dwa silniki elektryczne mogą również łączyć siły z 2,0-litrowym silnikiem turbo, aby zapewnić o wiele mocniejszy, o wiele mniej ekologiczny 600 koni mechanicznych.

„To jest pierwsza i ostatnia hybryda, jaką będziemy mieli”, powiedział Poladar COO, Jonathan Goodman, Engadget. „Jako coupé i stylistyka samochodu oczekujemy od nabywców z dużym przebiegiem, którzy niechętnie podchodzą do stuprocentowej mocy elektrycznej, jednak z autonomią 150 km (93 mil), do codziennej jazdy i dojeżdżając do pracy, mogliby po prostu użyć go tylko na prąd, gdyby chcieli.

Polestar jest zdeterminowany, aby wykreślić tożsamość, która jest oddzielona od rodzica. Konstrukcja jest agresywna, a jednocześnie wyrafinowana i zaawansowana technicznie, z takimi funkcjami, jak system wprowadzania smartfonów, skórzane wnętrze w kolorze pomarańczowym oraz elementy stylistyczne przypominające lusterka boczne bez ramki. Wygląda jeszcze ładniej, niż na tych zdjęciach.

Zamiast kupować, „zasubskrybujesz” Polestar 1. Klienci zapłacą jeszcze nie ujawnioną miesięczną opłatę, która obejmuje ubezpieczenie, konserwację i inne korzyści. Na przykład, gdy przychodzi pora na serwisowanie, nie trzeba kiwnąć palcem – ktoś z Polestar przyjdzie i dostanie samochód.

Polestar unika również systemu dealerskiego, aby sprzedawać pojazdy online, podobnie jak Tesla. Po uruchomieniu sprzedaży (lub dzierżawy) Polestar 1 w celu pomocy potencjalnym klientom powstanie dwa centra handlowe w USA.

Polestar 1 jest także pojazdem gotowym do produkcji, więc większość, jeśli nie wszystkie funkcje dwóch pojazdów Genewa będą na ostatnich samochodach. Mimo to, nie może dotrzeć do połowy 2019 roku, a wiele może się wydarzyć w ciągu 18 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj