22149565445_e0e801fd8fW sprzedaży znaleźć można dużo samochodów popowodziowych, ale sprzedający często „zapominają” powiedzieć o tym kupującym. Po powodziach zawsze pojawia się ich więcej. Jak wobec tego ominąć taką ofertę i uratować swoje pieniądze?

Samochód po zalaniu praktycznie nadaje się tylko do utylizacji. Woda powoduje duże usterki, przede wszystkim z elektryką i elektroniką samochodu, a ponadto przyspiesza procesy korodowania elementów metalowych. Negatywnie wpływa też na części tekstylne, powodując ich gnicie, wywołuje uszkodzenia klocków hamulcowych i innych elementów.

Niestety, nawet pomimo takich zagrożeń auta po zalaniu trafiają na polski rynek i oferowane są przez nieuczciwych sprzedawców, którzy przygotowują je tak, aby kupujący nie poznał, że rzeczywiście ma do czynienia z tego rodzaju pojazdem. Na co powinno się zwrócić uwagę, aby określić, czy auto  było zalane, czy nie?

Zapach
Przede wszystkim auto po powodzi wydziela nieprzyjemny zapach. Często sprzedający starają się go maskować różnymi sprayami i innymi środkami zapachowymi, dlatego jeżeli auto pachnie intensywnie i nienaturalnie, może być to znak, że było zalane.

Fotele, drzwi i podłoga
Wykładziny pod dywanikami mogą być mocno poplamione, widoczne są ślady pleśni i nacieków. Fotele z kolei mogą mieć ślady wykręcania na śrubach – demontaż wykonuje się w celu ich wyczyszczenia. Pod poszyciem drzwi mogą być widoczne ciemne ślady zalania.

Listwy
Po ich odsunięciu najczęściej widać muł czy szlam. Tego typu miejsca często trudno wyczyścić po powodzi, dlatego warto w nie zajrzeć.

Instalacja elektryczna
Najlepiej zwrócić uwagę na kostki przewodów, które są najniżej. Gdy widać na nich zabrudzenia lub korozję, to ślad po zalaniu. Także sprzedający mógł odciąć stare kostki i wlutować nowe.

Praca silnika
Najczęściej pracuje on nieregularnie na najniższych obrotach, dlatego konieczna jest wówczas jazda próbna.

Gdy chcesz uniknąć zakupu auta po powodzi, poszukuj go w sprawdzonym źródle, na przykład sprawdź salon Forda w Warszawie, ponieważ w salonach dealerskich czekają także auta używane – w sprawdzonym stanie i często także z gwarancją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here