Smukła linia,  wyważone proporcje, klasyczny wdzięk limuzyny – design modelu wskazuje na jego  luksusowy charakter. Talisman to odpowiedź francuskiego koncernu na dotychczasową dominację crossoverów i SUV-ów, zwiastująca wielki powrót eleganckich sedanów i kombi.

Talisman to zdecydowanie auto dla wymagających – np. przedsiębiorców szukających wygodnego sedana w segmencie D, będącego najlepszą wizytówką firmy, czy też ceniącej sobie komfort rodziny, dla której kombi nie oznacza kompromisu w kwestii designu.

Nazwa modelu ma nawiązywać do mocy i ochrony – i rzeczywiście: pod maską Talismana może skrywać się nawet 200 KM, a 7-biegowa skrzynia EDC z podwójnym sprzęgłem zapewnia elastyczność prowadzenia i gwarantuje dynamiczne przyśpieszenia. Do wyboru jest pięć silników, także w wersji turbo. Warto je wypróbować podczas jazdy próbnej u dealera – np. w Jaszpolu: http://renault.jaszpol.pl/cars/talisman/informacje.html

Imponujące wymiary auta (4,85 m długości, 1,87 m szerokości i 1,46 m wysokości, rozstaw osi − 2,81 m) stanowią gwarancję przestronności i komfortu pasażerów. Do ich dyspozycji są wygodne fotele z funkcją podgrzewania i wentylacji, o szerokim zakresie regulacji i z pamięcią ustawień, jak również pojemny bagażnik (w wersji sedan – 608 litrów, a w kombi po złożeniu siedzeń – nawet 1700 dm3). Kierowca doceni system kamer wspierających jazdę i system Easy Park Assist dzięki któremu to auto o imponujących gabarytach daje się bezproblemowo zaparkować. Ponadto komfort prowadzenia wzrasta dzięki technologii Multi-Sense, która umożliwia kierowcy dostosowanie do warunków i upodobań tryb pracy układu jezdnego: Comfort, Sport, Eco, Neutral i Perso oraz dwa tryby pracy napędu: Comfort i Sport. Manewrowanie tak dużym autem wbrew pozorom jest bardzo proste: dzięki systemowi 4Control, który z powodzeniem stosowano już w Espace. Sterowane zawieszenie skutkuje tym, że kąt i kierunek wychylenia czterech kół skrętnych uzależniony jest od prędkości. Przyjemność podróżowania dopełnia 13 głośników w systemie Bose zapewniających koncertową jakość dźwięku.

Wyposażenie Talismana jest typowe dla modeli z najwyższej półki cenowej, jednak przede wszystkim auto zachwyca poziomem wykończenia. Oryginalne światła do jazdy dziennej, aluminiowe felgi 16-19 cali i atletyczne nadkola wpisują się w typową dla Renault stylistykę, tym razem w wersji premium. W odróżnieniu od mocarnego Kadjara, Talisman (mimo swoich wymiarów) charakteryzuje się lekkością linii – podkreślającą jego klasyczny, francuski wdzięk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj