schickes AutoMercedes jest powszechnie uznawany za jedną z najpopularniejszych marek samochodowych na świecie. Klasa, jakość, solidność, prestiż – to słowa, które przychodzą na myśl po usłyszeniu jej nazwy.

Trochę historii

Historia niemieckiej marki sięga roku 1883, kiedy Karl Benz założył w Mannheim firmę Benz & Co. 7 lat później, zupełnie niezależnie, w Cannstatt, dzięki Gottliebowi Daimlerowi powstał Daimler-Motoren-Gesellschaft. Jako ciekawostkę należy dodać fakt, że przy pracach projektowych pomagał im Wilhelm Maybach, a ich celem było udoskonalenie silnika Augusta Otto. Zrealizowali go poprzez opatentowanie silnika spalinowego, który dwa lata później posłużył jako napęd jednośladu. W kolejnych latach Daimler i Maybach produkowali również łodzie i sterowce, a pierwszy samochód pokazali w 1897 roku. Był to model znany pod nazwą Phoenix. Pojazdem zainteresował się Emil Jellinek – austriacki honorowy wicekonsul w Monako. Po kupnie kilku egzemplarzy zastrzegł sobie prawo do monopolu na ich sprzedaż w kilku państwach europejskich oraz w Ameryce. Poza tym chciał oferować je pod nazwą Mercedes. Było to imię jego córki, która jednak nie odziedziczyła po ojcu zamiłowania do motoryzacji. W 1901 roku świat zobaczył pierwszy model Mercedesa – 35 PS z czterocylindrowym silnikiem i silnikiem o pojemności ok. 6 litrów.

Przełomowym momentem w historii motoryzacji był rok 1924, kiedy konkurencyjne przedsiębiorstwa Benza i Daimlera zawarły porozumienie i dwa lata później powstała firma Daimler-Benz AG, która przetrwała do 1998 roku. Mercedes-Benz ma na swoim koncie wiele kultowych modeli, takich jak: 300 SL z otwieranymi do góry drzwiami, W123, który został nazwany potocznie „beczką”, W201, znany jako „Baby-Benz” oraz produkowane obecnie samochody z klasy: A, B, C czy E oraz terenowe GLK.

Mercedes-Benz w czołówce samochodów osobowych

W 2014 roku Mercedes-Benz uplasował się na 2. pozycji w rankingu najbardziej wartościowych marek motoryzacyjnych na świecie w rankingu Best Global Brands firmy Interbrand. Niemieckie przedsiębiorstwo zostało wycenione na 34,3 mld dolarów amerykańskich. W rankingach na najbardziej prestiżową markę samochodów osobowych Mercedes-Benz również uzyskuje czołowe pozycje. Nie da się ukryć, że marka istniejąca od ponad 100 lat ma uznanie wśród kierowców na całym świecie i jest synonimem słów „klasa” oraz „jakość”.

Szeroką ofertę samochodów prestiżowych, w tym Mercedesów, zarówno nowych, jak i używanych, wyposażonych w dodatkowe funkcje ustalane bezpośrednio z klientem można znaleźć w Salonie Samochodów Prestiżowych Prestige.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here