motorbike-407186_640Kiedy już zakupisz swój wymarzony samochód, musisz zastanowić się nad zorganizowaniem miejsca na jego przechowywanie. Alternatyw masz wiele. Do zdecydowanie najpopularniejszych należy jednak postawienie garażu blaszanego lub murowanego. Która opcja jest bardziej praktyczna? O czym warto pamiętać?

Zalety garaży murowanych

Garaże murowane są bardziej trwałe od blaszanych – to fakt. Jeżeli zdecydujesz się na taką alternatywę, nie będziesz musiał obawiać się porywistych wiatrów lub ulewnych deszczy. Dużą zaletą cegły jest także utrzymywanie ciepła. Murowany garaż będzie stanowił skuteczną izolację termiczną. Ponadto uznaje się, że tego rodzaju konstrukcja jest bardziej bezpieczna niż jej blaszany odpowiednik. Złodziejowi trudniej dostać się do garażu murowanego. Ponadto, po postawieniu takiego magazynu, może on służyć latami. Nie musisz się obawiać, że zacznie on np. korodować.

Z drugiej strony należy zdawać sobie sprawę z tego, że budowa garażu metodą tradycyjną jest dosyć droga. Ponadto wiąże się z koniecznością zatrudnienia projektanta i geodety. Będziesz musiał także zadbać o odpowiednie pozwolenia budowlane. Pamiętaj również o tym, że rozebranie takiego garażu nie jest tanie.

Plusy garaży blaszanych

W ostatnim czasie znacznie poprawiła się trwałość blaszaków. Firma Alicja produkuje garaże z blachy ocynkowanej, która wykazuje dużą odporność na warunki atmosferyczne. Kupując tego rodzaju konstrukcję możesz być pewien, że twój samochód będzie odpowiednio zabezpieczony. Oczywiście – blacha nie jest w stanie zatrzymywać tak dużo ciepła jak cegła. Jeśli jednak nie jest to konieczne, zdecyduj się na metalowy garaż. Zaletą takiej konstrukcji jest przede wszystkim cena. Blaszaki są tanie. Ponadto możesz szybko przenosić je z miejsca na miejsce. Ich kolejną zaletą jest brak konieczności przechodzenia przez skomplikowane procedury administracyjne – nie musisz prosić o pozwolenie na budowę. Wystarczy zgłoszenie, jeśli planujesz postawić garaż nie większy niż 35 m2.

Warto zauważyć, że nie zawsze blaszaki wykorzystuje się wyłącznie do przechowywania samochodu. Bardzo często tego typu konstrukcja jest używana jako skład na narzędzia ogrodnicze lub różnego rodzaju sprzęty. Warto przemyśleć zamontowanie blaszaka podczas remontu. Kiedy skończysz budowę, możesz taki garaż szybko rozmontować i przestawić na inne miejsce. Przed ostateczną decyzją przemyśl jednak, co realnie ci się przyda. Garaże można specjalnie wyposażać. Firma Alicja oferuje kontenery i blaszaki z różnego rodzaju dodatkami, np. specjalnymi zabezpieczeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here