mercedes-841465_1280Garażowanie samochodu przedłuża jego żywotność. Garaż izoluje nasze auto od niekorzystnych warunków atmosferycznych, dzięki czemu jest ono mniej podatne na korozję. Dodatkowo odpowiednia temperatura w garażu korzystnie wpływa na silnik auta. Zatem, jaki garaż będzie odpowiedni?

Wolnostojący, w domu czy w piwnicy?

Na samym początku warto wspomnieć, ze garaż nie tylko pełni funkcje ochronne dla naszego auta, ale może być także dodatkowym pomieszczeniem, gdzie możemy trzymać np. narzędzia. Garaż w domu, czy w piwnicy ma tą zaletę, że jest on bezpośrednio połączony z budynkiem mieszkalnym. Oznacza to, że w przypadku wielkiej ulewy, wysiadając z samochodu bezpośrednio udajemy się do domu. Jednak, czy to ma aż tak duże znaczenie? Dla niektórych z pewnością tak. Jednakże, nie każdy może sobie pozwolić na garaż wolnostojący, jeśli posesja nie jest zbyt wielkich rozmiarów. Dlatego często wybiera się garaż, który graniczy jedną ze ścian z naszym domem. Ponadto, takie połączenie zmniejsza koszty budowy. Decyzja o lokalizacji garażu jest podyktowana przede wszystkim przez powierzchnię posesji.  Wolnostojący garaż, po odpowiednim dopasowaniu jego elementów zewnętrznych do np. elewacji domu, będzie dopełniał całość.

Dostępny budżet

W dużym stopniu o wyborze garażu będzie decydował budżet, który posiadamy. Jeśli kwota nie gra dla nas zbyt dużej roli, spokojnie możemy wybrać większy garaż murowany lub wkomponowany do budynku mieszkalnego. Dzięki temu zyskamy też dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Natomiast, jeśli zależy nam na tanim, ale dość solidnym rozwiązaniu możemy wybrać garaż wolnostojący wykonany z blachy lub nawet zdecydować się na samą wiatę garażową.

Inne preferencje

Niektóre garaże wolnostojące wymagają specjalnego, stałego fundamentu. W przypadku garaży blaszanych oraz wiat nie jest to potrzebne. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że garaż nie tylko zabezpiecza samochód przed opadami deszczu czy śniegu, ale także przed niską temperaturą. Jeśli zależy nam na bezproblemowym odpalaniu auta w zimie, to nasz wybór powinien paść na garaż ocieplany. Najczęściej jest on murowany, ale taką możliwość mają również garaże blaszane. Firma CGT oferuje wiele typów garaży blaszanych dostosowanych do indywidualnych preferencji klientów. Kolejną kwestią jest szybkość montażu. Garaże murowane budowane są znacznie dłużej niż blaszane, które można zakupić już gotowe. Warto dodać, garaże blaszane w łatwy sposób mogą zostać przetransportowane w inne miejsce na posesji. W przypadku garaży murowanych jest to niemożliwe z wiadomych względów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here