W jaki sposób dbać o wciągarkęSprawna wciągarka gwarancją sukcesu

Jak już wcześniej wspomniano, obecnie na drogach możemy zauważyć bardzo wzmożony ruch wielu pojazdów. W szczególności są to samochody osobowe, których kierowcy są najczęściej uczestnikami wielu wypadków. Wówczas ze względu na duże uszkodzenia pojazdów, niemożliwa jest dalsza jazda nimi. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z pomocy drogowej. Dzięki skorzystaniu z tego typu pomocy możemy szybko przetransportować nasz uszkodzony samochód z miejsca zdarzenia za pomocą specjalnej lawety. Popularna laweta jest niczym innym jak dużym samochodem, czy też platformą załadunkową, która w bezpieczny sposób może przewieźć nasz pojazd do najbliższego mechanika. Często tego typu pojazd może być wyposażony dodatkowo we wciągarkę, dzięki której ułożenie uszkodzonego pojazdu na przyczepie jest znacznie bardziej proste. Zazwyczaj tego typu pojazd, wyposażony we wciągarkę jest również często używany podczas wyciągania samochodów z rowów, a także podczas stawiania na koła wywróconych pojazdów. Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo wiele firm, oferujących tego typu usługi. Jednak spośród tak licznej oferty, na usługi której firmy powinniśmy się zdecydować?

Przede wszystkim należy pamiętać, iż najważniejszy jest sprawny sprzęt. Podczas pierwszego kontaktu z daną firmą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na stan techniczny urządzeń. Niedopuszczalne jest, jeżeli przykładowo wciągarka, w którą wyposażona jest wynajmowana przez nas laweta jest skorodowana. Już pierwsze oznaki korozji na tego typu urządzeniu dyskwalifikują je. Nie powinno być ono używane do tego typu prac, ponieważ istnienie niebezpieczeństwo wypadku. Również jeżeli zależy nam na wyborze odpowiedniej firmy, powinniśmy również zwrócić uwagę na jej personel. Jedynie odpowiedzialni pracownicy mogą nam zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług. Powinniśmy dokładnie przyjrzeć się ich pracy, przykładowo czy wspomnianą wciągarkę obsługują w rękawicach roboczych. Przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy w przypadku kontaktu ze wspomnianymi urządzeniami oraz pojazdami jest bardzo ważne, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo.

Dobór właściwego urządzenia

Należy pamiętać, iż sprawność wciągarki jest również uzależniona od sposobu jej konserwacji. Podczas wyboru odpowiedniej firmy, która oferuje usługi pomocy drogowej, również powinniśmy zwrócić uwagę na sposób konserwacji wspomnianego urządzenia.

Utrzymanie urządzenia w czystości, a także jego konserwacja, a przede wszystkim ochrona przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi jest bardzo ważna. Jak już wcześniej wspomniano, odpowiednia konserwacja może przedłużyć żywotność naszego urządzenia. Podczas wyboru odpowiedniego przedsiębiorstwa, z którego usług pragniemy skorzystać, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na fakt, czy wciągarka jest chroniona przed wilgocią. Ochrona przed tego typu zjawiskami atmosferycznymi jest bardzo ważna, ponieważ urządzenie, które znajduje się w odpowiedniej osłonie charakteryzuje się lepszą sprawnością, a także jest bardziej odporne na różnego rodzaju korozje. Również warto sprawdzić, czy urządzenie jest czyste. Bardzo ważne jest utrzymywanie wciągarki w czystości, ponieważ wszelkie zabrudzenia mogą spowolnić jej pracę lub tez skutecznie ją uniemożliwić. Należy również zwrócić uwagę na smar, czy jest odpowiednio zaimpregnowana. Właściwy poziom środka smarującego również ma ogromny wpływ na działanie tego typu urządzenia. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług danej firmy, która oferuje lawety wraz z wciągarkami, warto również sprawdzić stan technicznych tych urządzeń. Najważniejsze elementy każdej wciągarki to przede wszystkim silni, a w szczególności łożyska wirnika oraz szczotki. Powinniśmy dowiedzieć się, jaki czas temu były serwisowane, aby uniknąć różnorodnych opóźnień z tego powodu. To właśnie szczotki oraz łożyska wirnika są najbardziej wadliwymi elementami w każdej wciągarce, więc jeżeli nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek opóźnienia, związane z transportem naszego uszkodzonego pojazdu, powinniśmy również zapytać o stan techniczny urządzenia. Jeżeli zwrócimy szczególną uwagę na wszystkie wspomniane elementy, z pewnością nasz transport będzie bezpieczny, a także sprzęt będzie w pełni sprawny. Powinniśmy zwrócić uwagę nawet na najmniejsze detale, ponieważ to właśnie często one decydują o całości.

Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo wiele przedsiębiorstw, które oferują nam usługi z zakresu pomocy drogowej. Jeżeli zależy nam na sprawnym transporcie, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na stan technicznych oferowanych nam pojazdów oraz urządzeń. Także należy zapoznać się z kompetencjami personelu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie wspomniane porady, z pewnością znajdziemy przedsiębiorstwo, które spełni wszystkie nasze oczekiwania.

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas chociaż raz w życiu korzystał z usług pomocy drogowej. Popularne lawety często przewożą uszkodzone pojazdy, ponieważ tego typu transport jest bardzo komfortowy, a przede wszystkim szybki. Obecnie na rynku istnieje wiele firm oferujących tego typu usługi, z tego powodu często warto zwrócić uwagę na szczegóły, aby wybrać najlepszą.


Artykuł został przygotowany przez firmę Fast-Trans z Poznania: http://lawety.w.poznaniu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here