Na co szczególnie zwracać uwagę podczas zakupu opon letnich i zimowychOpony na zimę i lato, nowe czy używane?

Opony letnie

Wielu kierowców wraz ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, decyduje się na wymianę opon. Zazwyczaj tego typu proceder odbywa się dwa razy w roku. Jest to wymiana opon zimowych, a także opon letnich. Decydując się na zakup powyższych produktów, często możemy dokonać złego wyboru. W przypadku opon letnich szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na materiał, z jakiego są stworzone. Tworzywo sztuczne przeznaczone do produkcji opon letnich zachowuje swoje właściwości jedynie powyżej temperatury 7 stopni Celsjusza, ponieważ materiał jest twardy i idealnie przylega do jezdni. Jeżeli zdecydujemy się na użycie tego typu produktu w niższej temperaturze, nasza opona ulegnie deformacji i nie będzie spełniała swojej funkcji. Również bieżnik w oponach letnich jest znacznie niższy, niż w przypadku ich zimowej odmiany. Należy zwrócić uwagę na wspomniane szczegóły, zanim dokonamy ostatecznego zakupu opon letnich.

Opony zimowe

Sytuacja wygląda bardzo podobnie w przypadku opon zimowych. Są to produkty, które znacznie różnią się od opon, które przeznaczone są na sezon letni. Tego typu produkt charakteryzuje się przede wszystkim wyższym bieżnikiem. Jest to bardzo ważna cecha, na którą powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu opon. Wysoki bieżnik jest gwarancją naszego bezpieczeństwa, ponieważ samochód zupełnie inaczej zachowuje się w przypadku jazdy na zaśnieżonej ulicy. Jak już wcześniej wspomniano, również materiał, z jakiego zostały wykonane opony zimowe jest inny. Przede wszystkim tworzywo sztuczne jest bardziej miękkie, niż w przypadku opon letnich. Dzięki temu nawet w przypadku intensywnych opadów śniegu, nasz pojazd idealnie przylega do jezdni.

Opony używane

Wiele osób decyduje się najczęściej na zakup opon używanych. Cieszą się one bardzo dużą popularnością, ponieważ w porównaniu z nowymi produktami, są bardzo tanie. Jednak jeżeli nie jesteśmy doświadczonymi klientami, w przypadku ich zakupu często możemy stać się ofiarami oszustwa. Należy pamiętać, iż przede wszystkim podczas zakupu opon używanych szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na wysokość bieżnika. Jest to bardzo ważne kryterium, ponieważ bieżnik odpowiada między innymi za odprowadzanie wody. Kolejno oprócz wysokości bieżnika, warto również zwrócić uwagę na równomierność jego zużycia. Należy pamiętać, iż zużycie bieżnika jest uzależnione od ustawionej zbieżności danego pojazdu. Jeżeli jest ona ustawiona nieprawidłowo, wówczas bieżnik jest odpowiednio zużyty bardziej z jednej strony. Ważne jest również sprawdzenie wieku ogumienia, ponieważ po pewnym czasie [b]opony[/b] nie nadają się do jazdy. Często po upływie pewnego czasu, pomimo, iż bieżnik charakteryzuje się odpowiednią wysokością, sama guma straciła już swoje właściwości. Z pewnością zakup opon używanych jest znacznie tańszą inwestycją, niż kupno nowego kompletu. Jednak jak już wcześniej wspomniano, jeżeli nie mamy doświadczenia w branży motoryzacyjnej, możemy paść ofiarą oszustwa. Z tego powodu jeżeli decydujemy się na zakup produktów używanych, dobrym rozwiązaniem jest dokonanie transakcji w obecności zaufanej oraz doświadczonej osoby.

Opony są najważniejszym elementem wyposażenia naszego samochodu. To właśnie ten produkt ma bezpośredni kontakt z nawierzchnią jezdni. Często decydują o naszym bezpieczeństwie, z tego powodu powinniśmy podczas ich zakupów zwracać szczególną uwagę na kilka istotnych faktów.


Artykuł przygotowała firma http://www.wulkanizacja-24h.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here