W marcu bieżącego roku w Genewie odbyły się kolejne targi motoryzacyjne. To cykliczna impreza, na której co roku można śledzić jak rozwija się rynek motoryzacyjny na całym świecie. Swą premierę zapowiadaną na 2015 rok miał też nowy model Volkswagena. Konkretnie chodzi tu o samochód typu crossover, czyli pojazd zbliżony do aut terenowych.

Nowe rozwiązanie dla Volkswagena

 

Przygotowana przez koncern VW AG wersja to pionierskie rozwiązanie jeżeli chodzi o markę, jaką jest Volkswagen. Mowa tu o pojeździe na bazie modelu Polo. Zamysłem producentów jest przyciągnięcie szerszej rzeszy klienteli, która to gustuje w pojazdach określanych też mianem „pseudoterenówek”. Ponadto należy nadmienić, że konkurencyjne marki już dawno posiadają w swej ofercie pojazdy typu crossover.

Czego więcej możemy się dowiedzieć o Volkswagenie Polo crossover? Zapomnieć możemy o wykorzystaniu silnika, jaki znajdował się w tradycyjnym modelu VW Polo. Ofertę otwiera tu 1-litrowy, 3–cylindrowy motor, który charakteryzuje 110 KM mocy. Jednak ta moc zależna jest od pojemności, gdyż w przypadku jednostki 1,4 TDI mówimy z kolei o 90 KM. Ponadto wiemy, że ten model Volkswagena to 5-drzwiowy samochód o innowacyjnej płycie podłogowej MQB. Mówimy tu o pojeździe, który łączy ze sobą cechy zwykłego, aczkolwiek luksusowego samochodu osobowego, z autem terenowym. Zatem wspomniany Volkswagen Polo crossover to też pojazd typu SUV.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj