man with car documentsZakup samochodu to inwestycja na wiele lat. Codzienne użytkowanie powoduje jego szybką eksploatację. Nierówna nawierzchnia dróg, skrajne warunki atmosferyczne czy brak możliwości garażowania to tylko niektóre z czynników, które niekorzystnie wpływają na stan techniczny pojazdu. Brak odpowiedniej konserwacji może doprowadzić do rozwijania się groźnych usterek. Z tego powodu warto co jakiś czas zaglądać pod maskę. Dla kierowców najbardziej istotny jest jednak wygląd zewnętrzny auta. Te najbardziej widoczne mankamenty są reperowane w pierwszej kolejności. W końcu każdemu użytkownikowi zależy na tym, aby jego maszyna prezentowała się na drodze jak najlepiej.

Odpowiednia barwa lakieru

Odpowiedni kolor i struktura lakieru mogą nadać samochodowi niepowtarzalny charakter. Użytkownik może zdecydować się na dynamiczne wzory lub stonowany, jednolity odcień. Należy jednak pamiętać, że wybór koloru ma ogromne znaczenie. Odważna czerwień jest preferowana zwłaszcza przez kobiety. Niestety ta barwa ma swoje wady. Lakiery w tym odcieniu niezwykle szybko bledną. Dotyczy to zwłaszcza starszych modeli samochodów. Ekspozycja na promienie słoneczne oraz wizyty na myjni automatycznej wpływają negatywnie na nasycenie barwy. Z czasem na powierzchni emalii pojawią się nieestetyczne białe smugi. Aby je usunąć trzeba zastosować odpowiednie preparaty. Te dostępne w markecie na dziale samochodowym kuszą atrakcyjną ceną. Warto jednak korzystać z tych dostępnych w serwisach – gwarantują one znacznie lepszy efekt. Zaleca się również korzystanie z usług myjni dotykowej oraz stosowanie wosku. Najczęściej rekomendowanym lakierem jest ten w srebrnym kolorze. Okazuje się bowiem, że samochody w tej barwie są najlepiej widoczne na jezdni, przez co jazda jest znacznie bezpieczniejsza.

Zarysowany lakier

Nieszczęśliwe wypadki lub stłuczki mogą być przyczyną nieestetycznych zarysowań na powierzchni lakieru. Ciasne parkingi i chwila nieuwagi również mogą spowodować powstanie zadrapań. Kierowcy często decydują się na zakup łatwo dostępnych produktów, mających rozwiązać ten problem. Można tu zaliczyć kredkę do usuwania rys, emulsję do likwidacji zarysowań lakieru, woski koloryzujące oraz lakier zaprawkowy. Żaden z wymienionych artykułów nie jest jednak w stanie zagwarantować pożądanego efektu. Ich skuteczność będzie widoczna jedynie do momentu pierwszej wizyty na myjni. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem skorzystanie z usług wykwalifikowanego lakiernika. Na stronie internetowej PKT.pl – spis zakładów blacharsko lakierniczych znajdziemy mnóstwo najczęściej rekomendowanych zakładów lakiernictwa. Fachowcy dobiorą odpowiedni odcień emalii i sprawią, że po zadrapaniu nie będzie ani śladu. Jest to najbardziej ekonomiczne i najmniej czasochłonne rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here