mercedes s coupeNa salony wjeżdża nowy Mercedes s Coupe, który po raz pierwszy ujrzał światło dzienne podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych Genewa 2014.

Koncepcję budowy tego modelu można było ujrzeć rok wcześniej, na wystawie we Frankfurcie. Jednak sam koncern podkreślał, że wystawiony tam model był tylko koncepcją, która jeszcze nie miała racji bytu i planu podboju rynku motoryzacyjnego. W Genewie zaprezentowano model, który przeznaczony jest do sprzedaży. Co ciekawe, zmiany między finalną wersją a prototypem zaprezentowanym rok temu są tylko kosmetyczne. Zarówno z wyglądu, jak i samej mechaniki pojazdu.

Wersja S Coupe napędzana jest silnikiem o pojemności 4,7 litra. Jednostka ta cechuje się mocą 477 koni mechanicznych i 700 NM momentu obrotowego. Wnętrze natomiast łudząco przypomina wersję sedan. Model został zaopatrzony w innowacyjny system Magic Body Control, który stosowany jest przez niemiecki koncern w kilku innych swoich produktach. System ten automatycznie bada warunki pogodowe oraz ukształtowanie powierzchni i dopasowuje sztywność amortyzatorów.

Z wizualnych dodatków to, co rzuca się od razu w oczy to 47 kryształów Swarovskiego, które zostały umieszczone na przednich reflektorach Mercedesa. To rozwiązanie jeszcze nigdy nie było stosowane w żadnym pojeździe marki Mercedes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj