Maleje sprzedaż motocykli w Polsce

0
2882

motocykle spzredazNiepokojące statystyki napływają od producentów motocyklowych oraz ich dealerów. W Polsce maleje wskaźnik sprzedaży motocykli. Statystyki idealnie pokazują skalę problemu.

W 2008 roku w Polsce zarejestrowano blisko 11 tysięcy motocykli. W 2011 roku liczba ta zatrzymała się na słupku 9 tysięcy.  Natomiast rok 2013 zakończył się wynikiem 7,4 tysiące sprzedanych i zarejestrowanych motocykli. Producenci motocykli oraz dystrybutorzy nie popadają w panikę. Wszystko wskazuje na to, że spadek podyktowany był wszechobecnym kryzysem, który dotknął kieszenie konsumentów. Obecnie Polska wraca do harmonii gospodarczej, a to może przełożyć się także na wzrost wskaźnika sprzedaży motocykli.

Jednak statystyki porównywane z ubiegłym rokiem a obecnym tego nie potwierdzają. Tylko w samym styczniu sprzedaż motocykli była niższa o 15%, aniżeli w ubiegłym roku. Mamy do czynienia z dość negatywnym trendem, który może spowodować wycofanie się kluczowych dostawców z polskiego rynku motocyklowego.

Kłopoty mają nie tylko dealerzy motocykli. Statystyki wyglądają identycznie w przypadku motorowerów oraz skuterów. Tu również zauważa się drastyczny spadek popytu na jednoślady. Według specjalistów, zakupy motocykli i motorowerów maleją, gdyż nie ma mowy o inwestycjach lub wykorzystaniu biznesowym. Klientami są osoby prywatne, a ich fundusze często narażone są na liczne anomalie kryzysowe. Stąd spadki, które mamy nadzieję zmienią swój bieg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj