Małe spalanie? Ten Peugeot to potrafi!

0
1998

peugeot 308

Nie bez powodu Peugeot 308 został mianowany Samochodem roku 2014. Prestiżowy tytuł otrzymał między innymi za niebywałe osiągnięcie, rekordowo niskie spalanie.

Podczas testów, które przeprowadzono na jednym banku paliwa Peugeot’a 308 auto przejechało dokładnie 1810 kilometrów. Obliczono, że średnie spalanie na 100 kilometrów wyniosło zaledwie 2.85 litra na 100 kilometrów, bijąc tym samym rekord najniższego spalania.

Auto, które dokonało tego wyczynu to wspominany wcześniej Peugeot 308 z silnikiem o pojemności 1.3 litra i nowym turbo doładowaniem PureTech. Silnik wraz z turbiną generują 130 koni mechanicznych mocy. Rekordu oczywiście nie bito w warunkach drogowych – został ustanowiony na torze Almeria w Hiszpanii. Test zatwierdziła francuska organizacja UTAC.

Test trwał ponad 32 godziny. Peugeot spalił w tym czasie 51,4 litry paliwa. Oczywiście rezultat testu został jednomyślnie uznany za przełomowy. Zwłaszcza, że auto pobiło rekord na seryjnym osprzęcie, które zostało dopuszczane do sprzedaży już w tym roku przez francuskiego giganta – firmę Peugeot. Warto zwrócić uwagę na fakt, że mimo swojej masy, Peugeot 308 to seryjne auto, które (jak się okazuje) jest także bardzo oszczędne w zużyciu paliwa. Do tego dodajmy jedną z niższych emisji spalin dzięki nowej technologii PureTech, która została wprowadzona na rynek razem z niniejszym modelem 308.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj