ncap

Organizacja Europ NCAP jak co roku przeprowadza testy zderzeniowe, wybierając kilka aut z różnych klas. Tym razem sprawdzono 6 pojazdów klasy średniej (czyli klasy, którą wybiera przeciętny Kowalski) i poddano testom zderzeniowym. Wyniki są druzgocące – tylko jedno auto otrzymało komplet 5 gwiazdek.

Aż 4 auta otrzymały tylko po 3 gwiazdki. Wyniki są niepokojące, gdyż testy Europo NCAP to najbardziej poważane testy bezpieczeństwa pojazdów motoryzacyjnych na całym globie. Czy to oznacza, że auta w Europie stają się coraz niebezpieczniejsze dla pasażerów? Czy producenci obniżaj ą standardy, a może to Euro NCAP zaostrzyło wymagania?

Zdaniem ekspertów z NCAP, to producenci winni są obniżeniu standardów bezpieczeństwa. Testy zderzeniowe nie zmieniły się w stosunku do rtyh z ubiegłych lat. Nie zmieniły się także warunki dotyczące przyznawania gwiazdek. To tylko potwierdza, że jeździmy coraz to mniej bezpiecznymi autami. Oczywiście w testach udział wzięły nowe modele, więc odnosimy się do najnowszych konstrukcji.

Euro NCAP swoim raportem chce obudzić producentów aut, którzy kosztem obniżenia cen swoich produkcji obniżają także standardy bezpieczeństwa.

Oto wyniki testu, na które na pewno tak długo czekacie:

  • Citroen C-Elysee – 3 gwiazdki
  • Peugeot 301 – 3 gwiazdki
  • MG3 – 3 gwiazdki
  • Renault Megane – 3 gwiazdki
  • Ford Tourneo Courier – 4 gwiazdki
  • Volkswagen Golf Sportsvan – 5 gwiazdek

 

Tylko koncern z Niemiec obronił się przed druzgocącymi statystykami. Oraz kolejny potwierdzono, że to Volkswagen na chwile obecną produkuje najmocniejsze auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here