Citroen DS – nowa linia drogich aut

0
3028

citroen ds5

Nowym trendem na arenie motoryzacyjnej wśród producentów seryjnych aut są linie ekskluzywnych pojazdów. Volkswagen kupuje drogie marki, zyskując nie tylko przychylność świata motoryzacji, ale także klientów, którzy przyciągani są takimi markami, jak Bugatti lub Lamborghini. Citroen natomiast idzie w zupełnie innym kierunku, tworząc własną markę ekskluzywnych modeli. Linia ta otrzymała już swoją nazwę – DS.

Oczywiście nie jest to nowinka sprzed chwili. Citroeny DS cieszą się popularnością na rynku chińskim. W Azji uznawane są za luksusowe. Jednak dopiero teraz Citroen zdecydował się na odbój Europy swoimi nowymi, ekskluzywnymi pojazdami. Auta z nowym oznaczeniem będą kwalifikować się do klasy premium.

Dlaczego Citroen zdecydował się na zmiany? Koncern kładzie nacisk na statystykę i tłumaczy się zmianami na rynku. Klienci również zaczynają oczekiwać od aut coraz więcej – linia DS ma im to zapewnić. Ja pokazują statystyki sprzedaży – kupujący, którzy zdecydowali się w Azji na nową linię producenta w prawie 70% nigdy nie mieli wcześniej styczności z pojazdami Citroen’a. Oznacza to, że linia DS okazał się doskonałym wabikiem na nowych klientów. Koncern widzi szansę, więc chce ją wykorzystać także na rynku europejskim.

Wyjątkiem są Niemcy, gdzie salony z Citroen’ami DS istnieją od dawna. Tamtejszy salon cieszy się dużym powodzeniem, co zapewne przechyliło szalę na korzyść decyzji o inwazji linii DS na pozostałe rynki Europejskie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj