Jak co roku, również tego listopada, przed świętem Wszystkich Zmarłych policjanci rozpoczynają walkę z nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy jeszcze mogą zmienić swój sposób jazdy, skończyć z brawurą za kierownicą i prawdopodobnie uniknąć śmierci własnej bądź swoich bliskich w wyniku wypadku samochodowego. Takie wypadki niestety zdarzają się coraz częściej w szczególności jeśli chodzi o podróże świąteczne – podróże wielkanocne, bożonarodzeniowe i ku uczczeniu zmarłych.

Akcja znicz ruszyła na terenie całego kraju – rok w rok policjanci apelują o rozsądek i zachowanie jak największej ostrożności na drogach, którego w od czwartku ostatniego października do niedzieli 3 listopada będą niezwykle przeciążone. Znacznie większa niż w zwyczajne dni liczba policjantów strzeże dróg dojazdowych do miast, a także do cmentarzy. Ich głównym zadaniem jest czuwanie nad kierującymi poprzez sprawdzanie ich trzeźwości, lecz nie tylko – oprócz tego policjanci kontrolują również prędkość jaką rozwijają kierowcy a także stan techniczny pojazdu, jakim się poruszają. Przy samych cmentarzach natomiast policjanci porozstawiani są po to, aby kierować ruchem i tym samym zmniejszać prawdopodobieństwo wypadku.

Dlaczego tak istotna jest Akcja Znicz? Odpowiedź jest prosta – ponieważ niestety, mimo starań policjantów i mimo tak nasilonych kontroli, kierowcy nadal wykazują się ogromną nieodpowiedzialnością. Co roku zatrzymywani są tysiące osób pod wpływem alkoholu, które mimo tego decydują się kierować autem i ginie z tego jak i innych powodów mnóstwo ludzi. Jeszcze nie zdarzył się rok, w którym nie ucierpiałby pieszy bądź kierujący czy jego pasażerowie. Jak pokazują policyjne statystyki, w 2012 roku zginęło aż trzy i 3,5 tysiąca osób!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj