Zima to czas szczególny, w którym musimy dbać nie tylko o siebie samych, kupując odpowiednie ubrania zabezpieczające nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, ale także o nasze ukochane samochody, które są z nami dzień w dzień, służąc nam bez względu na czas i pogodę. Dbałość ta potrzebna jest nie tylko dlatego, aby auto zostało zachowane  w dobrej kondycji na wiele lat, ale przede wszystkim z uwagi na nasze własne bezpieczeństwo. Dlatego też ta istotne jest odpowiednie przygotowanie auta na zimę.

Choć śnieg i mróz pojawia się co roku, zawsze jesteśmy nią zaskoczeni. Aby niespodzianka ta była miła, kończąca się jedynie na podziwianiu pięknych widoków i radością ze śniegu, powinniśmy przygotować się do niej należycie. To, co najważniejsze przed zimą to wymiana kół w samochodzie – koła określane  jako letnie kategorycznie muszą zostać wymienione na koła zimowe. Jest to obowiązek każdego kierowcy, choć niestety nie wszyscy go przestrzegają.

Zimowe opony mają zupełnie inną strukturę aniżeli opony letnie. Nie bez powodu musimy więc je zmieniać – opony zimowe dostosowane są do niskich temperatur, radząc sobie na śniegu, a niekiedy nawet i na lodzie – są kraje, w których śnieg i lód to normalna sprawa przez większość roku. Opona zimowa ma znacznie lepszą przyczepność na drodze pełnej śniegu, natomiast opona letnia pod wpływem zimna staje się twarda, droga hamowania bardzo się wydłuża, autem trudno jest manewrować a każdy ruch tak naprawdę zbliżą nas do wypadku. Do tego opony zużywają się znacznie szybciej. Oprócz opon warto zadbać również o sprawdzenie ogólnego stanu samochodu – niech dokładnie zbadane zostaną wszelkie poziomy olejów, filtry i spryskiwacze, a także ogrzewanie i niezbędny ekwipunek, czyli łopata, łopatki do skrobania szyb czy spraye do odmrażania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj