Dziś Parlament Europejski zatwierdził zmiany odnośnie produkcji nowych motocykli. Będzie drożej i bezpieczniej. Zmiany dotyczą obowiązku instalacji systemu ABS w motocyklach, które będą sprzedawane po 2016 roku. Parlament Europejski usprawiedliwia się kuriozalnymi  zestawieniami dotyczącymi wypadków w Europie. Aż 16% wszystkich zdarzeń drogowych zostało spowodowane przez motocykle. Wiele z nich nie posiadało systemu ABS. Zmiany dotyczyć będą również emisji spalin. Nowe motocykle będą zatem bezpieczniejsze i przyjazne naturze.

Przypomnijmy, ABS to system, który pomaga podczas hamowania. O ile w aucie takie systemy są standardem – w motocyklach tylko najnowsze maszyny posiadają tego typu wyposażenie. Powód? Koszty, które są niebagatelne. Wyposażenie motocykla w system, który ułatwia hamowanie samo w sobie jest trudne. Motocykl to nie samochód. Procedura hamowania wygląda zupełnie inaczej. System automatycznego niepozwolenia na zblokowanie kół ma sprawić, że motocykle hamują znacznie szybciej i nie powodują niebezpiecznego zagrożenia. Fani jednośladów doskonale wiedzą, czym grozi zablokowanie kół podczas hamowania.

Aby nowe przepisy mogły wejść wżycie – Parlament Europejski musi otrzymać zezwolenie od wszystkich krajów UE. Śledząc poczynania dotyczące ekologii i bezpieczeństwa już teraz można stwierdzić, że od 2016 roku wszystkie motocykle będą posiadać ABS. Na szczęście zmiany dotyczące ekologicznej strony nie będą wielkie. Nie powinno to odbić się na mocy lub charakterze jednośladów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj