Wynajem auta elektrycznego – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

0
112

Zastanawiasz się nad posiadaniem elektrycznego samochodu? Zależy Ci na środowisku, a może umiesz liczyć pieniądze i chcesz zadbać o swoją kieszeń? Ekologia, która się opłaca? Jak najbardziej w przypadku elektrycznego auta! Dowiedz się więcej i sprawdź, jakie oferty przygotowano z myślą o osobach, które chcą wejść w posiadanie elektryka. Zostań z nami!

Auta elektryczne wyborem na dzisiejsze czasy?

To, że auta elektryczne szturmem zdobędą rynek motoryzacyjny było przewidywane od lat, ale traktowane raczej z przymrużeniem oka. Jednak ostatnie lata pokazują, że siewcy negatywnych teorii nie mieli racji i auto elektryczne jest prawdziwym hitem. Wszystkie wady i przeszkody, jakie były wymieniane jednym tchem wraz z wprowadzeniem tychże aut na rynek, są ciągle eliminowane i przez inżynierów traktowane jako wyzwania, aby jeszcze bardziej ulepszyć mechanizm elektryków. Głównym zarzutem wobec aut elektrycznych był ich niski przebieg na jednym ładowaniu i uciążliwość przerwania jazdy na rzecz wielogodzinnego ładowania. Już teraz najnowsze auta osiągają jednak znaczne zasięgi, które pozwalają nie tylko na całodzienną nieskrępowaną jazdę po mieście, ale i dłuższe wycieczki bez zmartwień na temat ładowania. Czas ładowania również uległ skróceniu, a coraz lepiej dostępna infrastruktura (publiczne stacje ładowania) zagęszcza się wciąż na mapie kraju. Wiele osób zdecydowało się również na ładowanie aut we własnym zakresie w garażach, przystosowując go do potrzeb nowoczesnych technologii. Widzimy na własne oczy, jak zmienia się świat wokół nas! To, co jeszcze wczoraj było trudne do wyobrażenia, dziś staje się teraźniejszością, która nikogo nie dziwi.

Zalety aut elektrycznych dla kieszeni

Na pewno wiesz, że samochód elektryczny jest o wiele bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż tradycyjny spalinowy. Takie auto zostawia mniejszy ślad węglowy, jego silnik jest bardziej efektywny od tradycyjnego (wykorzystuje ok. 80% energii do poruszania się, podczas gdy tradycyjna jednostka ok. 20%), ale czy wiesz, że auto elektryczne jest zwykle dużo tańsze w eksploatacji dla właściciela? Stoją za tym twarde fakty! Poznaj niektóre z nich:

  • brak spalania paliwa (lub ograniczone w przypadku napędów hybrydowych) sprawia, że auta elektryczne są znacznie tańsze w eksploatacji;
  • auta elektryczne korzystają z hamulców regeneracyjnych, które odzyskują energię podczas hamowania i zwracają ją do baterii. To nie tylko zwiększa zasięg pojazdu, ale też zmniejsza zużycie tradycyjnych hamulców, co prowadzi do rzadszej wymiany części eksploatacyjnych (klocków i tarcz hamulcowych);
  • elektryczne jednostki napędowe zawierają znacznie mniej ruchomych części w porównaniu z silnikami spalinowymi. Oznacza to mniejszą awaryjność i niższe koszty serwisowania;
  • wiele instytucji i firm promuje zakup lub wynajem aut elektrycznych i oferują znaczne zniżki i oferty promocyjne, które pozwalają nabyć auto elektryczne w bardzo korzystnych cenach, np. program „Mój elektryk”, ogłoszony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i obejmuje on najem długoterminowy. Dzięki programowi możesz zyskać nawet 27 000 zł, a co ciekawe – mogą z niego skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne.

Sprawdź koniecznie tę ofertę w Carsmile i wybierz leasing samochodu elektrycznego na korzystnych warunkach. Postaw na auto elektryczne, które odpowiada na wyzwania dzisiejszego świata. Zrób korzystny krok dla siebie i zadbaj o środowisko!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj