Ile kosztuje ubezpieczenie do licencji transportowej?

0
252

Działasz w branży transportowej i zajmujesz się przewozem osób lub rzeczy? W takim razie powinieneś zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Jedną z najważniejszych polis jest OC do licencji. W artykule wyjaśniamy od czego uzależniony jest koszt ochrony i podajemy cennik, obowiązujący w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Czy ubezpieczenie do licencji jest obowiązkowe?

Co prawda, OC do licencji transportowej nie jest obowiązkowe, ale i tak decyduje się na nie większość przewoźników. Dlaczego? By otrzymać pozwolenie na wykonywanie zawodu i transport towarów czy ludzi, przewoźnik ma dwie opcje: albo zgromadzi na swoim koncie zabezpieczenie finansowe (w przypadku 1 pojazdu ciężarowego musi być to 9 000 euro) albo wykupi ubezpieczenie do licencji transportowej w cenie 145 zł rocznie dla ciężarówki. Bardziej opłacalne jest więc drugie rozwiązanie.

Ile kosztuje ubezpieczenie licencji transportowej?

Koszt ubezpieczenia do licencji transportowej zależy od wielkości pojazdów i ich ilości. Dla samochodów do 3,5 tony cena będzie niższa niż w przypadku pojazdów powyżej 3,5 t. Dodatkowo, wpływ na cenę ma też suma gwarancyjna, która jest określona odgórnie. Jak wygląda cennik w firmie Rydzowski Ubezpieczenia?

  • Ubezpieczenie do licencji dla 1 pojazdu poniżej 3,5 tony wynosi 85 zł.
  • Ubezpieczenie do licencji dla 1 pojazdu powyżej 3,5 tony wynosi 145 zł.

Masz flotę pojazdów? Możesz liczyć na niższe ceny!

Co ważne, przedsiębiorcy, którzy posiadają flotę pojazdów mogą liczyć na niższe stawki ubezpieczenia do licencji transportowej. Specjalista ds. ubezpieczeń wynegocjuje korzystną stawkę – nawet o kilka/ kilkanaście złotych taniej na pojeździe. Jeśli więc możesz pochwalić się flotą pojazdów, koniecznie musisz poznać ofertę Rydzowski Ubezpieczenia. Dodatkowo, przy okazji zakupu OC do licencji, możesz zapytać o ubezpieczenie floty pojazdów, na którym też z pewnością da się zaoszczędzić.

Przedsiębiorca, który wykupił ubezpieczenie OC do licencji w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

A co z ubezpieczeniem ładunku?

Jeśli przewozisz różnego rodzaju towary, a trasy są długie, to musisz liczyć się z ryzykiem uszkodzenia, zepsucia przewożonej żywności czy nawet kradzieży! A jak wiadomo, strata mogłaby być wtedy bardzo dotkliwa i mogłaby zagrozić stabilności finansowej firmy. Dlatego warto się zabezpieczyć na taką okoliczność i postawić na OCP (OC przewoźnika w ruchu krajowym lub na OC przewoźnika w ruchu międzynarodowym). Natomiast, swoim Klientom możesz polecić ubezpieczenie cargo.

Ubezpieczenia transportowe online

Oczywiście, zarówno ubezpieczenie do licencji transportowej, jak i ubezpieczenie ładunku w transporcie czy ubezpieczenie floty pojazdów możesz kupić online na stronie internetowej Rydzowski Ubezpieczenia. Wystarczy, że wyślesz formularz kontaktowy, a specjalista przygotuje dla Ciebie ofertę i przedstawi Ci ją. Jeśli zdecydujesz się na zakup, to wszystkie formalności będzie można załatwić online, bez wychodzenia z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj