Firmy z różnych branż użytkują samochody dostawcze każdego dnia. Najczęściej są to przedsiębiorstwa budowlane i przewozowe, co zwiększa ryzyko uszkodzenia zarówno ładunku, jak i przestrzeni ładunkowej. Dlatego warto dostosować ją do swoich potrzeb, montując zabudowę busa – przeczytaj w jakim celu to zrobić i jakie elementy może zawierać.

Po co montować zabudowę busa?

Nowe pojazdy dostawcze w swojej przestrzeni ładunkowej zazwyczaj są wykończone w dosyć surowy sposób. Zabudowa busa zmniejsza ryzyko uszkodzenia pojazdu, ale także przewożonych przedmiotów. Najczęściej montowane są w pojazdach dostawczych, gdyż to one są najczęściej wykorzystywane jako narzędzie pracy, a ich właściciele chcą zadbać, aby posłużyły im jak najdłużej. Jej wygląd, jak i elementy, dostosowywane są indywidualnie do potrzeb użytkownika. W zależności od przeznaczenia auta, zabudowa busa może być minimalistyczna (pełniąca jedynie funkcję ochronną) bądź wzbogacona np. o elementy ułatwiające transport przedmiotów, szafki. Dzięki temu rozszerzone zostają możliwości pojazdu, na czym zyskują jego użytkownicy. Profesjonalnie wykonana zabudowa busa może być także wizytówką Twojej firmy i wyróżni ją na tle konkurencji.

Rodzaje zabudowy

Jak już pisaliśmy wcześniej, zabudowa busa może być minimalistyczna, lub wzbogacona w praktyczne elementy. Podstawowa forma obejmuje podłogę (najczęściej antypoślizgowa i wodoodporna), boki i sufit. Najczęściej stosowanymi materiałami są sklejka i plastik, ze względu na ich trwałość i względnie niedużą wagę. Wszystkie elementy wymierzane są pod konkretny model samochodu. Aby wyeliminować błędy w pomiarach późniejszym docinaniu – profesjonalne firmy używają do tego np. maszyn CNC. Aby zabudowa busa była bardziej funkcjonalna, można zamontować także listwy do mocowania, które zabezpieczają przed przemieszczaniem się ładunku, wysuwane platformy, blaty, szafki czy regały.

Samodzielnie wykonana zabudowa busa

Warto dobrze zastanowić się przed samodzielnym wykonaniem i zamontowaniem zabudowy busa. Jeśli nie mamy doświadczenia w wycinaniu elementów, brakuje nam podstawowych narzędzi i nie znamy dokładnej konstrukcji samochodu, to warto powierzyć to zadanie specjalnym firmom. Poza wykonaniem, często oferują one także porady odnośnie organizacji wnętrza i potrzebnego wyposażenia. Przeszkoleni i doświadczeni pracownicy dysponują także wysokiej jakości, sprawdzonymi materiałami. Jest to ważne, gdyż muszą one gwarantować wytrzymałość nawet przy intensywnej eksploatacji pojazdu, tym samym nie obciążając auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj