Wynajem kampera to coraz popularniejszy sposób na spędzenie urlopu. Po pierwsze podróż kamperem to wielka przygoda. Tego typu samochody dają ogrom możliwości. Kampery pozwalają na wygodną podróż, a jednocześnie zapewniają też wielką niezależność. Dużym plusem kampera jest też to, że można w nim spać. Na rynku dostępne są różne kampery. Wybór idealnego może stanowić nie lada wyzwanie! Dużo zależy od tego, czy planujesz wynająć kampera, czy kupić. Jeśli myślisz o zakupie, masz do wyboru pojazdy typu kamper van, alkowa, zintegrowany lub półzintegrowany. Sprawdź, czym się różnią i który rodzaj jest najlepszy!

Zakup kampera – na co zwrócić uwagę?

Jeśli interesuje cię samochód w typie kampera, przede wszystkim zwróć uwagę na rodzaj ogłoszenia. Kamper może być wystawiony prywatnie lub przez komis. Zakładamy, że interesuje cię kamper używany, który dostępny jest poza salonem. Ważne jest też pytanie, jakie są twoje potrzeby. Od odpowiedzi zależy, jaki rodzaj kampera będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni.

Kampery używane – rodzaje

Kampery używane, które zarejestrowane są w Polsce, zazwyczaj pochodzą z Niemiec i Włoch. Najpopularniejsze z nich to przede wszystkich Fiat Ducato, Ford Transit, Ford Roller Team, Citroen Jumper, Peugeot Boxer, Mercedes Sprinter. Są to samochody dostawcze, w których dostępna jest nowa zabudowa – posiadają one część mieszkalną. Co warto wiedzieć o konkretnych rodzajach kamperów?

Kamper alkowa – to najbardziej popularny rodzaj kampera, który posiada przestrzeń sypialną nad kabiną kierowcy. Tego typu pojazd może pomieścić od 4 do nawet 7 osób. Jest idealny dla cały rodzin lub grupy przyjaciół.

Kamper typu półintegra – zbudowany jest na bazie popularnych aut dostawczych. Posiadają niewielki silnik spalinowy, zazwyczaj do 2 litrów pojemności.

Kamper integra – przednie łóżko znajduje się nad kabiną kierowcy. Kamper jest bardzo wygodny. Po opuszczeniu łóżka można swobodnie w dalszym ciągu korzystać z przestrzeni kuchennej i ze stolika.

Jak sprawdzić stan techniczny kampera

Przed zakupem kampera używanego, tak jak każdego innego pojazdu, trzeba sprawdzić jego stan techniczny. Jeśli nie interesuje cię motoryzacja i tak naprawdę nie za bardzo się na tym znasz, poproś o pomoc zaufaną osobę, najlepiej mechanika. Kampery używane to świetna alternatywa dla nowych aut. Jego cena zależy od tego, jakie wyposażenie jest w ofercie, a także jaki jest stan samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj