Bardzo często wybierając OC i AC, kierujemy się wyłącznie ceną. Jak się jednak okazuje, atrakcyjnie niska cena nie zawsze musi iść w parze z korzystnymi warunkami ubezpieczenia. Jak więc wybrać ubezpieczenie OC i AC, by uniknąć przykrych niespodzianek? Podpowiadamy poniżej!

Jak znaleźć dobre ubezpieczenie AC i OC?

Na rynku nie brakuje wielu ofert polisy AC, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale i warunkami ubezpieczenia. Wybierając jedno z nich, warto wiec odłożyć na bok kryterium ceny i przyjrzeć się temu, czy zakres ubezpieczenia odpowiada naszym potrzebom. Ta sama zasada powinna towarzyszyć wyborowi polisy OC. Na co więc dokładnie zwracać uwagę przy wyborze AC i OC, jeżeli nie na cenę ubezpieczenia?

Na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia AC i OC?

W trakcie zakupu polisy AC i OC warto  uwzględnić kilka czynników. Wśród nich znalazły się m.in.:

  • Zakres ochrony – na rynku można znaleźć m.in. tzw. ubezpieczenie all risks oraz od zdarzeń nazwanych. Pierwsze z nich chroni przed ryzykiem każdego rodzaju, podczas gdy drugie skupia się jedynie na konkretnych zdarzeniach.
  • Udział własny – czyli umowna kwota (może być określana również jako udział procentowy), o którą zostanie pomniejszone odszkodowanie. Najwięcej kosztuje wariant polisy AC i OC bez udziału własnego. Z kolei im jest on większy, tym korzystniejszą cenę oferty można dostać.
  • Sposób likwidacji szkody – pod tym względem firmy ubezpieczeniowe oferują polisę bezgotówkową oraz gotówkową. Pierwsza z nich polega na tym, że to ubezpieczyciel rozlicza całą procedurą oraz naprawę pojazdu. Model gotówkowy często określany również kosztorysowy polega na tym, że odszkodowanie wpływa na konto.
  • Amortyzacja części – czyli potrącenie za części przeznaczone do naprawy. Opłata ta jest ustalana w oparciu o wiek pojazdu, a jej wysokość w przypadku pojazdów kilkunastoletnich może sięgać nawet 65%.
  • Suma ubezpieczenia – dostępna w wariancie stałym lub zmiennym. Suma stała z reguły jest droższa, aczkolwiek w przeciwieństwie do sumy zmiennej – nie jest uzależniona od wartości rynkowej auta.

Gdzie znaleźć najlepsze OC i AC?

Zastanawiasz się nad tym, jak dobrze wybrać ubezpieczenie OC i AC? Przede wszystkim przed zakupem ubezpieczenia AC i OC warto również upewnić się, jak wygląda oferta konkurencyjnych firm ubezpieczeniowych. W tym celu warto użyć kalkulatora OC i AC dostępnego na stronie https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/, z pomocą którego w zaledwie kilka minut można będzie porównać ceny ubezpieczenia w innych towarzystwach ubezpieczeniowych w całej Polsce! Jak działa taki kalkulator OC AC? Wystarczy, że umieścisz w nim odpowiedzi na wszystkie pytania, a kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych samodzielnie wyliczy cenę OC i AC dla Twojego samochodu. I to bez konieczności wychodzenia z domu! Wystarczy jedynie dowód rejestracyjny pojazdu oraz dostęp do internetu. Po wprowadzeniu wszystkich danych wyszukiwarka taka jak https://kioskpolis.pl znajdzie najkorzystniejsze dla Ciebie oferty ubezpieczenia OC i AC. Porównywarka to znakomita okazja do tego, by sprawdzić również zakres poszczególnych polis, który w zależności od ubezpieczyciela będą się różnić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj