Elektryfikacja jest bardzo gorącym trendem w motoryzacji, który niemal na pewno będzie tylko przybierać na sile. Nie wszyscy producenci chcą jednak brać udział w wyścigu na to, kto wprowadzi do swojej oferty więcej „elektryków”. Suzuki podchodzi do sprawy ostrożnie, póki co skupiając się przede wszystkim na rozwijaniu technologii napędu hybrydowego. To główny powód, dla którego na rynku wciąż nie zadebiutował elektryczny Suzuki Swift. Nie ma jednak czego żałować, gdy mamy wersję Sport Hybrid.

Znakomity napęd hybrydowy

Wiele osób może być oczywiście zawiedzionych tym, że Suzuki nadal nie wprowadziło do oferty elektrycznej wersji Swifta. Zwróćmy jednak uwagę na to, jak dobrze prezentuje się usportowiony wariant hybrydowy. Swift korzystający z technologii mild hybrid jest przyjazny środowisku, portfelowi właściciela, a przede wszystkim daje mnóstwo frajdy z jazdy.

Suzuki konsekwentnie trzyma się technologii tzw. „miękkiej hybrydy”, która polega na wspieraniu silnika spalinowego dodatkową mocą i momentem obrotowym ze strony generatora elektrycznego ISG 48V. Dzięki temu auto w newralgicznych momentach (przyspieszanie, ruszanie) wyraźnie zyskuje na dynamice, zużywając przy tym mniej paliwa oraz emitując mniej spalin do atmosfery.

Suzuki Swift Sport Hybrid jest samochodem bardzo oszczędnym. Według danych producenta zadowala się tylko 5,6 litra benzyny na 100 kilometrów (w cyklu WLTP).

Sportowe osiągi w samochodzie miejskim? Jak najbardziej!

Głównym powodem, dla którego warto się zainteresować Suzuki Swift Sport Hybrid, są emocje, jakie ten samochód gwarantuje podczas szybkiej jazdy, zwłaszcza w zakrętach. Pod maską pracuje znakomita jednostka benzynowa 1.4 BOOSTERJET rozwijająca moc 129 KM i oferująca 235 Nm momentu obrotowego. Efekt? Piorunujące przyspieszenie. Swift Sport Hybrid pierwszą setkę osiąga w czasie 9,1 sekundy, natomiast maksymalna prędkość wynosi 220 km/h – a przypomnijmy, że mówimy tutaj o samochodzie miejskim.

Mocną stroną Swifta są także doskonałe właściwości jezdne – auto prowadzi się pewnie, nawet w dynamicznie pokonywanych zakrętach, dając kierowcy poczucie pełnej kontroli i wysoką satysfakcję z jazdy po autostradzie. Swift, jak przystało na hot hatcha, dynamiką potrafi zawstydzić znacznie większe modele.

Przetestuj Suzuki Swift Sport Hybrid

Nawet jeśli cierpliwie czekasz na elektryczne Suzuki Swift, to planując zakup tego modelu japońskiego producenta koniecznie zainteresuj się omówioną wersją Sport Hybrid. Jest to samochód, który z jednej strony zapewnia naprawdę ogromne emocje za kierownicą, a z drugiej potrafi być oszczędny i jest przyjazny środowisku. To znakomita alternatywa dla modeli podobnej klasy z napędem w 100% elektrycznym.

Możesz się o tym wszystkim przekonać podczas jazdy testowej Suzuki Swift Sport Hybrid, na którą zaprasza autoryzowany dealer japońskiej marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie oraz Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj