Nie uruchamiający się samochód zimą to poważny problem, z którym jednak możemy się czasem dość łatwo uporać. Co może powodować podobne problemy? Jak możemy im doraźnie i długoterminowo zaradzić? Jak zapobiegać i minimalizować ryzyko wystąpienia problemów z rozruchem w sezonie zimowym?

Dlaczego auto nie odpala zimą?

Nie da się ukryć, że niskie temperatury nie są miłe nie tylko dla nas, ale także dla wszelkiego rodzaju maszyn. Nie raz zapewne zetknęliśmy się z sytuacją, gdy po zejściu do samochodu i przekręceniu kluczyka w stacyjce nic się nie stało. Zazwyczaj tego typu problemy wynikają z rozładowanej baterii akumulatora, który jest podatny na niską temperaturę. W takiej sytuacji standardowe odpalenie samochodu może się okazać niemożliwe, a my zostaniemy bez pojazdu niezbędnego do codziennego użytku. Problem tego typu możemy zauważyć już w temperaturze -10 stopni, w związku z czym warto sprawdzić, jak postępować w podobnej sytuacji. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://glinski-hol.pl/.

Co robić gdy auto nie chce się uruchomić zimą?

W sytuacji, gdy winowajcą powodującym brak możliwości odpalenia samochodu jest akumulator, rozwiązaniem będzie wykorzystanie kabli rozruchowych. Z ich pomocą możemy połączyć auto z rozładowanym akumulatorem z innym, sprawnym i „pożyczyć” od niego prąd. Jeżeli nie mamy możliwości skorzystania z podobnego wsparcia, dobrym pomysłem będzie zabranie akumulatora do domu, celem jego naładowania.

Jeżeli to nie akumulator jest problemem, być może mamy zabrudzony filtr paliwa lub korek lodowy, który uniemożliwia jego prawidłową pracę. W takiej sytuacji możliwe, że będziemy potrzebować profesjonalnego wsparcia w usunięciu problemu. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://glinski-hol.pl/oferta/transport-pojazdow/.

Na co zwrócić uwagę przy obsłudze auta w zimie?

Najlepszym sposobem na uniknięcie problemów z odpaleniem samochodu zimą jest garażowanie go pod dachem. Jeżeli mamy możliwość wynajęcia miejsca parkingowego w krytym obiekcie, znacząco zmniejsza to szanse na rozładowanie akumulatora i inne problemy. W sytuacji, gdy takie rozwiązanie nie wchodzi w grę pozostaje nam regularne serwisowanie i sprawdzanie części eksploatacyjnych, a także pozwolenie silnikowi na chwilę jałowej pracy po uruchomieniu auta, co umożliwia rozgrzanie jego części i zmniejsza ryzyko wystąpienia usterek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj