Wymiana opon w samochodzie dwa razy do roku to gwarancja bezpiecznej i komfortowej jazdy w każdych warunkach środowiskowych. Należy również pamiętać o tym, by dbać o ogumienie zarówno wtedy, gdy jest używane, jak i wtedy, gdy czeka na swoją kolej na drogach. Właśnie dlatego mogą Ci się przydać worki na opony! Sprawdź, dlaczego warto w nie zainwestować.

Czym są worki na opony?

Prawidłowe przechowywanie opon jest bardzo ważne. To czynnik, który może w znaczącym stopniu zdecydować o ich trwałości. Każdy zestaw ogumienia spędza średnio pół roku w garażu czy warsztacie i mimo tego, że nie jest używany, może tracić swoje właściwości. Tworzywo, z którego wykonane są opony, jest wrażliwe między innymi na promieniowanie słoneczne czy też środki chemiczne. Ich przechowywanie w pobliżu benzyny, farb, lakierów czy innych podobnych preparatów może więc mieć nieprzyjemne konsekwencje. Ogumieniu nie służą też zabrudzenia i wilgoć, dlatego należy je przechowywać tylko wtedy, gdy są umyte i suche.

Worki na opony to nic innego jak rodzaj pokrowców, które mają za zadanie ich zabezpieczenie. Powinny być szczelne i wytrzymałe – dzięki temu chronią ogumienie przed zanieczyszczeniami, a także szkodliwymi czynnikami takimi jak promieniowanie UV czy środki chemiczne. Istnieje wiele rodzajów pokrowców, ale worki foliowe na opony należą do najtańszych i najprostszych w zastosowaniu. Właśnie dlatego stanowią niezbędnik każdego kierowcy.

Worki na opony – zabezpieczenie ogumienia podczas przechowywania
Worki na opony pomagają je chronić przed kurzem, brudem i wszelkimi innymi niekorzystnymi czynnikami. Wykonane z lekkiej folii są wygodne w użytkowaniu i niedrogie.

Jakie worki na opony wybrać?

Niektórzy przechowują swoje ogumienie w workach na śmieci, przykrywają je plandeką lub stosują inne proste metody ich zabezpieczenia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednak wybór specjalnych worków na opony. Mają one odpowiednio dopasowany kształt i rozmiar, dzięki czemu są wygodne w użytkowaniu. Wykonanie z wytrzymałej folii zapewnia zaś ogumieniu niezawodną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Ważne, aby była ona na tyle gruba, by nie rozciągała się nadmiernie pod wpływem ciężaru opony.

Jakie worki na opony wybrać? Najlepiej postawić na produkt przeznaczony wyłącznie do tego zastosowania. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich rozmiar i wytrzymałość. Najlepiej postawić na wyrób z polietylenu (folii LDPE lub HDPE), który jest wytrzymały, lekki i trwały. W zależności od preferencji możesz wybrać przezroczyste lub barwione worki na opony. Te drugie lepiej chronią przed promieniowaniem UV, dlatego są zalecane wtedy, gdy ogumienie jest przechowywane na zewnątrz lub np. przy oknie. Jeśli jednak trzymasz opony w ciemnym garażu lub piwnicy, przezroczyste worki sprawdzą się doskonale.

Ile litrów powinny mieścić worki na opony samochodowe? To zależy od rozmiaru Twojego ogumienia. Zazwyczaj są jednak opisywane nie pojemnością, a wymiarami. Najczęściej są produkowane w wymiarach 90×100 cm lub 100×100 cm. Mogą mieć zakładki, które umożliwiają dopasowanie ich rozmiaru i kształtu do opony.

Worki na opony – gdzie kupić i na co zwracać uwagę?

Gdzie kupić worki na opony? Producent wyrobów foliowych to najtrafniejszy wybór, szczególnie jeśli chcesz kupić ich większą ilość (np. dla klientów swojego warsztatu). Warto zwracać uwagę na grubość zastosowanego tworzywa (dla worków LDPE średnia wartość to 40 mikronów) oraz sposób zamknięcia (wiązanie, zgrzewanie itd.). Bardzo pomocne są nadruki na workach na opony, które ułatwiają ich identyfikację. Taki nadruk pozwala na zaznaczenie, która opona znajduje się w worku (tylna, przednia, lewa, prawa). Często ma też miejsce na numer rejestracyjny pojazdu, co pozwala łatwo przypisać depozyt do klienta.

Niezależnie od tego, czy poszukujesz worków na opony do swojego warsztatu, czy też na własne potrzeby, na pewno nie pożałujesz ich wyboru. To prosty i niedrogi sposób na ochronę ogumienia poza sezonem, a tym samym przedłużenie jego trwałości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj