Każdy właściciel samochodu w Polsce potrzebuje dla niego obowiązkowego ubezpieczenia OC. Można go zakupić na wiele sposobów a dzisiaj przedstawimy jeden z najtańszych sposobów, czyli porównanie wielu ofert firm ubezpieczeniowych w porównywarce. Dodatkowo podzielimy się sposobem na uzyskanie kodów rabatowych do porównywarki OC, AC. Dzięki temu sposobowi zyskamy:

  • Tańsze ubezpieczenie OC, AC,
  • Zaoszczędzimy czas,
  • Polisę możemy zwrócić do 30 dni

Czy warto korzystać z porównywarek OC, AC?

Porównywarki ubezpieczeń pomogą nam w łatwy i szybki sposób wyliczyć ubezpieczenie komunikacyjne, opierając się o oferty dziesiątek firm ubezpieczeniowych. Każda firma ma inne oferty i inne ceny do tego możemy wybierać wiele ubezpieczeń takich jak OC, AC, NNW, Assistance itd. Samemu ciężko byłoby porównać każdą firmę osobno, a na pewno zajęłoby nam to bardzo dużo czasu. Do tego my jako jedna osoba mamy słabe umowy z ubezpieczeniami i nie zaoferują nam ta okazyjnych cen jak porównywarce, która dziennie pozyskuje dla ubezpieczycieli setki lub tysiące umów o ubezpieczenie komunikacyjne.

Porównywarka ubezpieczeń w naszym imieniu wyśle zapytanie o ubezpieczenie komunikacyjne do dziesiątek zakładów ubezpieczeniowych i wyniki przedstawi w wygodnej tabeli. A od nas zależy, z jakiej oferty skorzystamy i czy w ogóle chcemy z niej korzystać. Porównywarki ubezpieczeń zyskują bardzo na popularności i już kilka bardzo znanych wyróżnia się znacząco na rynku. Zapewne dobrze każdy je zna z reklam telewizyjnych. Ale nie każdy wie jak zyskać dodatkowo kod rabatowy, aby ubezpieczenie było jeszcze tańsze, o tym za chwilę.

Kalkulator porównywarki zazwyczaj jest bardzo prosty i intuicyjny. Uzupełniamy po kolei dane właściciela pojazdu i pojazdu. Uzupełnić musimy wszystkie obowiązkowe informacje. Często nie musimy podawać takich danych jak: Imię, Nazwisko, PESEL, Nr. Telefoniczny itp. Polecamy jednak podać te dane, bo bez nich nie uzyskamy ofert od wszystkich firm. Niektóre firmy ubezpieczeniowe potrzebują tych danych, aby przedstawić ofertę. Dzięki podaniu wszystkich danych mamy większe szanse na uzyskań najtańszej oferty OC, AC.

Całość zajmie nam około 5 minut. Wystarczy uzupełnić wszystkie dane i poczekać kilkanaście może kilkadziesiąt sekund na przedstawienie ofert od wszystkich ubezpieczycieli współpracujących z daną porównywarką OC, AC. A to końcowo od nas zależy czy skorzystamy z oferty. Jeśli jest ona lepsza od tej, którą mamy aktualnie warto skorzystać i oszczędzić.

Mubi kod rabatowy 150 zł

Specjalnie dla czytelników tego artykułu wyszukaliśmy kod rabatowy do popularnej porównywarki ubezpieczeń Mubi pl. Każdy zapewne ją dobrze zna, bo przez ostatnie lata mocno weszła w Polski rynek i stała się jedną z najpopularniejszych firm tego typu.

Aby dowiedzieć się dokładnie, o co chodzi i jak zdobyć kod rabatowy Mubi zapraszamy na stronę partnera Mubi – Mubi kod rabatowy

Tam znajdziemy link, który aktywuje specjalny bonus 150 zł Mubi. Instrukcja poprowadzi nas krok po kroku jak uzyskać taki rabat. Okazone.pl zbiera kody rabatowe do porównywarek i do wielu innych firm. Gdyby ta promocja się już skończyła na pewno znajdziesz inną

Wypowiedzenie umowy OC, AC u poprzedniego ubezpieczyciela

Może się zdarzyć, że masz już umowę ubezpieczenia na swój samochód i opłacasz ją z roku na rok. Dowiedziałeś się właśnie, że możesz obliczyć na porównywarce Mubi ubezpieczenie i okazało się, że wyszło znacznie tańsze, a dodatkowo korzystasz jeszcze z rabatu 150 zł Mubi. To żaden problem. Wystarczy wypowiedzieć umowę u poprzedniego ubezpieczyciela i zawrzeć nową poprzez porównywarkę ubezpieczeń. Najlepiej wypowiedzieć umowę co najmniej 1 dzień przed jej końcem. Wtedy nie poniesiemy żadnych kosztów. Jeśli się spóźnimy, zapłacimy jedynie za tyle dni, ile mieliśmy ubezpieczenie u poprzedniego ubezpieczyciela. Jeśli będzie to kilka dni, to zapłacimy za każdy dzień, czyli kilka zł.

Więcej szczegółów jak wypowiedzieć umowę przez Internet znajdziecie na stronie – Wypowiedzenie umowy OC

Zakup używanego samochodu a ubezpieczenie OC, AC

Kupując samochód używany, zazwyczaj przejmujemy ubezpieczenie po poprzednim właścicielu. Zazwyczaj też ubezpieczenie się właśnie kończy. Taka polisa nie przedłuży się automatycznie i musimy sami zawrzeć nową. Warto o tym pamiętać, bo za brak polisy OC grożą surowe kary. Wystarczy wtedy wejść na porównywarkę OC i zawszeć umowę o polisę.

Przed zakupem używanego samochodu warto obliczyć sobie ubezpieczenie na porównywarce. Jest ona darmowa i możemy robić tyle kalkulacji, ile chcemy. A już przed zakupem warto się zastanowić czy nie dodać współwłaściciela do pojazdu, aby obniżyć koszt polisy lub jaki pojazd wyjdzie taniej w ubezpieczeniu.

Przed zakupem pojazdu warto też go sprawdzić poprzez Raport VIN. Jak wiemy, wiele pojazdów sprzedawanych jest z nielegalną „korektą licznika”, powypadkowe, kradzione, uszkodzone itd. Kupienie pojazdu z cofniętym licznikiem może się okazać stratą kilku lub kilkunastu, a nawet i więcej tysięcy złotych na start. Aby jak najbardziej uniknąć takiego zakupu, warto skorzystać z Raportu VIN, który w kilka minut otrzymamy przez Internet. Wystarczy nam znać VIN pojazdu i na tej podstawie otrzymamy bardzo wiele informacji o pojeździe. Możemy się dowiedzieć, że miał cofnięty liczni, że był kradziony, uszkodzony itd. Dostaniemy wiele informacji, które mogą nam ocenić faktyczny stan pojazdu. Raport to niewielki koszt, a może przynieść wiele korzyści.

Dodatkowo znaleźliśmy dla was kod rabatowy carVertical, który jeszcze bardziej obniży cenę takiego raportu. Kody rabatowe znajdziecie na tej stronie Kod rabatowy carVertical.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj