monitoring gps

Dostępność niewielkich nadajników GPS zrewolucjonizowała system zarządzania flotami pojazdów. Dzięki kompaktowym urządzeniom można bez problemu monitorować położenie firmowych pojazdów w czasie rzeczywistym, co w znaczący sposób zwiększa bezpieczeństwo kierowców i minimalizuje ryzyko kradzieży. Monitoring pojazdów to również wiele innych funkcjonalności, dzięki którym zarządzanie flotami pojazdów staje się efektywniejsze i znacznie wygodniejsze w realizacji.

Lokalizacja pojazdu i historia przejazdów

Urządzenia GPS, które stanowią podstawę każdego systemu służącego monitorowaniu pojazdów, umożliwiają nie tylko odczytanie aktualnej pozycji pojazdu na mapie, ale i jego śledzenie w czasie rzeczywistym. Po integracji z odpowiednim oprogramowaniem istnieje możliwość zapisywania tras przejazdów każdego firmowego auta z zainstalowanym w nim nadajnikiem, co w znaczący sposób zwiększa kontrolę nad firmową flotą pojazdów. Właściciel firmy, menadżer lub inna osoba odpowiedzialna za zarządzanie pojazdami może sprawdzać, czy są one wykorzystywane jedynie do celów służbowych, czy również prywatnych. Można zweryfikować efektywność pracy kierowców, a także na bieżąco wskazywać im optymalne trasy. Monitoring pojazdów ma zatem wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, ale i na efektywność działania wielu firm.

Dodatkowe funkcjonalności systemu lokalizacji

Prócz funkcji namierzania za pomocą nadajnika GPS, profesjonalne systemy monitoringu pojazdów wyposażone są często również w dodatkowe funkcjonalności. Przykładem jest funkcja identyfikacji kierowców, niezwykle przydatna w firmach, w których z pojazdów służbowych mogą korzystać różni pracownicy. Wówczas, gdy dojdzie do uszkodzenia pojazdu lub rejestracji przekroczenia prędkości przez fotoradar, wskazanie odpowiedzialnego kierowcy nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Inną z przydanych funkcji, jakie oferuje kompleksowy monitoring pojazdów, jest możliwość określenia punktów, jakie ma odwiedzić dany kierowca. W ten sposób można kontrolować poprawność realizowanych przez kierowców wyznaczonych im zadań, a także na bieżąco modyfikować plany pracy.

Rozwinięte systemy monitoringu samochodów, motocykli, hulajnóg elektrycznych lub innych kategorii pojazdów to rozwiązania coraz częściej wykorzystywane przez firmy specjalizujące się w wynajmie pojazdów, a także przez przedsiębiorstwa odpowiedzialne za obsługę dużych flot pojazdów. Dzięki coraz większej dostępności tego typu systemów i niższym cenom, z powodzeniem mogą być one również stosowane przez mniejsze podmioty, w tym firmy dysponujące zaledwie kilkoma autami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj