listwy rolkowe

Listwy rolkowe są szeroko stosowane w przemyśle. Często są używane do transportu niewielkich i lekkich przedmiotów. Mogą to być na przykład kartony lub niewielkie paczki. Niewątpliwie usprawniają, przyspieszają i czynią pracę łatwiejszą. Jednak w przypadku większych obciążeń wymagana jest inna technologia.

BSC Solutions

Firma BSC Solutions to wyłączny przedstawiciel firmy Serapid specjalizującej się w produkcji urządzeń i siłowników do przemieszczeń liniowych z wykorzystaniem technologii sztywnego łańcucha – Rigit Chain Technology (RCT).

Serapid powstał w 1972 roku. Jest to firma znana na całym świecie. Eksperci w tworzeniu:

  • wind samochodowych, dźwigów i dźwigników,
  • technikę sceniczną – między innymi trybuny teleskopowe, szybką zmianę rozkładu Sali,
  • projektowanie konstrukcji przemysłowych,
  • rozwiązania i usługi dla przemysłu, takie jak napędy śrubowe, maszyny przemysłowe, akcesoria do pras.

Prasy przemysłowe

Każde przedsiębiorstwo korzystające z pras zdaje sobie sprawę z potrzeby sprawnego zamontowania i prawidłowego ustawienia urządzenia. Bez zastosowania odpowiedniej technologii może to stanowić nie lada wyzwanie. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym przez BSC Solutions okazuje się, że wcale nie musi to być trudne i czasochłonne.

Zaciski

Dla pewnego zamocowania niezbędne są wysokiej klasy i wytrzymałe zaciski. Dodatkowo zastosowanie odpowiedniego sprzętu pozwala na szybkie i bezproblemowe zamocowanie do stołu stempla prasy. BSC Solutions oferuje szeroki wybór zacisków dostosowanych do wielkości, wagi i wymiarów prasy.

Listwy rolkowe

Zanim jednak prasa zostanie zamontowana musi zostać odpowiednio wypozycjonowana. Jest to niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego działania maszyny. Wspomniane na początku listwy rolkowe mogą okazać się tutaj niezbędne.

Oferowane przez BSC Solutions listwy rolkowe dostosowane są do przenoszenia dużych obciążeń – powyżej 2, a nawet 10 ton. Pozwala to na swobodne i precyzyjne przemieszczanie ciężkich maszyn. Listwy mogą być dodatkowo montowane rolkami do dołu, co dodatkowo może zwiększyć precyzję.

Listwa rolkowa od BSC Solutions umożliwia ruch w linii prostej w przód i w tył. Wysoką dokładność pozycjonowania zapewnia zastosowanie stworzonego przez BSC Solutions systemu Push – Pull (PPS)

W zależności od wybranej wersji listwy mogą działać na zasadzie mechanicznej lub hydraulicznej oraz występować w różnych konfiguracjach. Mogą być łączone w rzędy, co pozwala na zwiększenie ich długości. Wersja LGGH jest specjalnie dostosowana do największych obciążeń i jest w stanie przenosić maszyny ważące nawet powyżej 10 ton.

W przypadku wariantów stworzonych do mniejszych ciężarów (LGRL), istnieje możliwość zastosowania mechanicznego (za pomocą sprężyn talerzowych) lub hydraulicznego podnoszenia rolek. Wariant LGH oferuje wyjątkowo dużą wydajność dynamiczną i nie wywiera nacisku na narzędzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj