Masz w planach zakup samochodu i zamierzasz go sfinansować kredytem? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję sprawdź, gdzie uzyskasz korzystniejsze warunki. Dowiedz się, czy atrakcyjniejszy kredyt samochodowy otrzymasz w standardowym banku czy może w autobanku.

Nie trzeba dysponować pełną gotówką, aby pozwolić sobie na zakup fabrycznie nowego pojazdu. Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom, proponując kredyty samochodowego na korzystnych warunkach finansowych.

Najlepszy kredyt samochodowy, czyli jaki?

Każdy szuka taniego finansowania, które pozwoli na spełnienie marzeń o fabrycznie nowym pojeździe. Chociaż oczekiwania przyszłych kredytobiorców mogą być różne, najlepszy kredyt samochodowy charakteryzuje się najczęściej:

  • przystępną całkowitą kwotą zobowiązania do spłaty
  • niskimi miesięcznymi ratami, dzięki czemu nie stanowią one nadmiernego obciążenia budżetu
  • optymalnym okresem spłaty
  • minimalną ilością formalności do dopełnienia
  • szybką decyzją kredytową.

Nie bez znaczenia są także udogodnienia lub dodatkowe kryteria stawiane przyszłym kredytobiorcom. Dlatego tak ważne jest przeanalizowanie dostępnych ofert – po to, aby wybrać faktycznie najlepszy kredyt samochodowy.

Kredyt na samochód w standardowym banku – najważniejsze informacje

Większość banków proponuje standardowe kredyty samochodowe tj. udzielane na okres nawet 8-10 lat, z ratami równymi (rzadkością są raty malejące). W tym przypadku zwykle stosowane są typowe formy zabezpieczeń, wśród których wymienia się np.:

  • cesję praw z polisy AC
  • przewłaszczenie na zabezpieczenie
  • zastaw rejestrowy.

Cechą charakterystyczną tego rodzaju finansowania jest również to, że do czasu spłaty zobowiązania bank pozostaje współwłaścicielem pojazdu. Samochód na własność kredytobiorcy przechodzi dopiero do uregulowaniu całości.

Kredyt samochodowy w autobanku – na co możesz liczyć?

Autobank to nic innego jak instytucja finansowa związana z danym producentem pojazdu. Można zatem spodziewać się, że będzie to bank przyjazny kierowcy, a więc wychodzący naprzeciw jego potrzebom.

Decydując się na kredyt samochodowy w autobanku, możesz liczyć m.in.:

  • większy wybór rodzajów kredytów – od standardowego, poprzez 50/50, a skończywszy na kredycie z ratą balonową
  • możliwe przystępniejsze warunki finansowania.

Za przykład może posłużyć chociażby Kredyt niższych rat Toyota Easy dostępny w Toyota Banku (RRSO 7,86%). Ten rodzaj finansowania jest kredytem balonowym, dzięki któremu kredytobiorca może znacznie obniżyć wysokość miesięcznej raty. Na korzyść przemawia także niski wkład własny – już od 0% i opcja wymiany auta na nowe bez angażowania środków własnych.

Najlepszy kredyt samochodowy – gdzie można go otrzymać?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, która instytucja oferuje najlepszy kredyt samochodowy. Można jednak oczekiwać, że to właśnie autobank zapewni korzystniejsze warunki finansowe, znając potrzeby osób zmotoryzowanych. Najlepiej jednak wybrać kilka kredytów samochodowych, a następnie porównać konkretne parametry pod kątem własnych preferencji. Pozwoli to na podjęcie świadomej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj