Szwajcaria wielu ludziom kojarzy się z krowami niespiesznie przemierzającymi soczyście zielone pastwiska. W tle zaś przewijają się malownicze masywy górskie. Rzeczywiście takich obrazków w ojczyźnie Wilhelma Tella nie brakuje. Kraj ten w końcu leży na malowniczo ukształtowanym terenie. Przy czym ostatnio kojarzony jest także z innymi rzeczami – na przykład z autami sprzedawanymi na aukcjach organizowanych przez firmy ubezpieczeniowe. Udajmy się zatem do tej urzekającej krainy, poznajmy jej turystyczne walory i dowiedzmy się, w jakie auta warto zainwestować.

Rzut okiem na Lucernę

Lucerna jest w Polsce dobrze znana. Chodzi oczywiście o roślinę pastewną. Tymczasem istnieje też miasto o takiej samej nazwie. Leży ono w Szwajcarii, nad Jeziorem Czterech Kantonów, i znane jest od wieków. Jego początki sięgają wczesnego średniowiecza, kiedy to było jeszcze osadą założoną przy klasztorze benedyktynów. Dziś miasto zaliczane jest do jednego z lepiej się rozwijających w kraju. My jednak odwiedzamy je z innego powodu. Chodzi o jego kulturowe walory. W mieście mieszczą się między innymi muzea dwóch wybitnych i bardzo różnych twórców – Picassa i Wagnera. Warto też udać się na jeden z drewnianych mostów – Spreuer (Spreuerbrucke, czyli “młyński most”). Ujrzymy z niego barwne krajobrazy. Jednak coś zupełnie innego wkrótce przykuje naszą uwagę.

Taniec śmierci

Pod jego dachem znajdują się niezwykłe malowidła. Pierwotnie było ich 67, dziś – 45. Przedstawiają popularny od średniowiecza motyw tańca śmierci. Kompozycje na moście pochodzą z lat 1616-1637. Towarzyszą im herby ofiarodawców i opisy tego, co przedstawiają. Widzimy między innymi grupę szkieletów grających na różnorodnych instrumentach, w tym także na trójkącie. Myślą przewodnią dzieła jest to – że nie sposób uciec przed nieuchronnością losu. Nie ma bowiem takiego miejsca, do którego by nie dotarła Śmierć.

Auta ze Szwajcarii

Wiemy już, że w Szwajcarii jest atrakcyjna pod względem turystycznym. Teraz zaś poznajmy ją także od nieco innej strony. Skierujmy uwagę na tamtejszy rynek motoryzacyjny. Raczej nie interesują nas nowe pojazdy, gdyż te są drogie w porównaniu do tych, jakie możemy nabyć w Polsce. Opłaca się za to sprowadzać auta sprzedawane na aukcjach organizowanych przez firmy ubezpieczeniowe. Na oferty trafimy, wpisując na przykład w okienko wyszukiwarki: “aukcje samochodów Szwajcaria”. Wśród propozycji znajdziemy nieraz samochody w dobrym stanie. A wynika to przede wszystkim z tego, jak dobrze są przygotowane w Szwajcarii drogi dla kierowców. Nawet wieloletnie użytkowanie pojazdu nie obciąża jego zawieszenia. Zatem zakup maszyny n aukcji aut powypadkowych należy traktować jako opłacalną inwestycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj