Klucze udarowe są uniwersalnymi narzędziami wykorzystywanymi w wielu gałęziach przemysłu, do różnych zastosowań. Używa się ich nie tylko w przemyśle ciężkim, ale także do pracy w warsztatach. Najczęściej spotykanymi zastosowaniami kluczy udarowych są: obsługa transportu, budowa stalowych konstrukcji oraz montaż i demontaż w motoryzacji.

W celu trafnego doboru klucza udarowego do konkretnej aplikacji należy zapoznać się z jego budową i sposobem działania. Ruch klucza powstaje w trakcie procesu, w którym energia kinetyczna wytworzona przez wirujące masy w kluczu udarowym jest przekazywana do wrzeciona poprzez uderzenia. Następnie przekazywana jest jako mement obrotowy na złącze klucza. Energia do pracy klucza udarowego jest dostarczana dzięki powtarzalności cyklu uderzeń, co jest efektem przyspieszenia masy.

Przy użycia klucza udarowego możliwe jest odkręcenia nawet zapieczonych śrub. Odbywa się to poprzez połączenie momentu obrotowego z uderzeniem. Największą zaletą użycia klucza udarowego jest komfort i bezpieczeństwo jego użytkowania. Nie przekazuje on bowiem udaru na ręce operatora narzędzia. Dodatkowo, decydując się na zasilanie klucza sprężonym powietrzem redukuje się znacząco jego wagę. Należy wtedy zadbać o instalację sprężarki, od której medium zasilające dostarczane będzie do klucza poprzez przewód. Klucze pneumatyczne są stale udoskonalane, dzięki czemu mogą osiągać coraz lepsze parametry pracy oraz zapewniać bezpieczeństwo operatorom.

Przy wyborze klucza udarowego powinno się zwrócić uwagę na jego moment maksymalny oraz jego stosunek do momentu roboczego. Dla właściwego funkcjonowania narzędzia powinien on wynosić maksymalnie 1/3. Oznacza to, że spadek momentu jest ograniczony do maksymalnie 33%. Dodatkowo, należy zwrócić uwagę na wykonanie nasadek, przedłużek i przegubów klucza. Wskazane elementy odpowiedzialne są za bezpieczeństwo w przypadku kontaktu z żywnością i bezpieczeństwo operatora. Innymi kategoriami jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze klucza są: siła oraz odporność na czynniki zewnętrzne wynikająca z jego budowy. Parametry narzędzia powinny być przystosowane do warunków jego zastosowania. Rękojeść klucza jest elementem, który może ulegać uszkodzeniu np. poprzez zastosowanie go w zbyt niskiej temperaturze. Uszkodzenie to może przełożyć się na mniejszy komfort użytkowania, mniejszą ergonomię oraz zmniejszone bezpieczeństwo pracy. Klucze lepszej jakości wypustki, profilowanie lub miękkie strefy. Klucz udarowy dedykowany do pracy w warsztacie zwykle wykorzystywany jest do pracy w trudnodostępnych miejscach, często z ograniczoną przestrzenią, dlatego powinien mieć stosunkowo nieduży rozmiar oraz odpowiednie wyważenie.

Klucz udarowy to trwałe i ergonomiczne narzędzie przeznaczone do prac montażowych. Jego charakterystyka umożliwia mu pracę w przemyśle ciężkim, jak i w warsztacie. Wygodę jego użytkowania zawdzięczamy właściwemu wyważeniu jego mechanizm udarowego. Dodatkowo, zasilanie narzędzia sprężonym powietrzem zwiększa komfort pracy poprzez obniżenie wagi sprzętu. Ponadto, klucze udarowe posiadają regulację momentu, mają szeroki zakres mocy.

W ofercie firmy Pneumat oprócz kluczy udarowych zasilanych sprężonym powietrzem, znajdziemy także profesjonalne rozwiązania akumulatorowe, które szerzej opisane zostały na https://www.pneumat.com.pl/klucze-udarowe-akumulatorowe

Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałą ofertą firmy Pneumat, która posiada zróżnicowany asortyment dedykowany przemysłowi motoryzacyjnemu jak i technice warsztatowej. W skład oferty wchodzą narzędzia, maszyny, elementy złączne, komponenty i urządzenia z dziedziny pneumatyki, automatyki, techniki próżniowej, a nawet hydrauliki. Zachęcamy do odwiedzin strony firmowej, która jest jednocześnie sklepem internetowym dla firm, więcej na www.pneumat.com.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj