Bezpośrednia Likwidacja Szkód to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej kierowców poszkodowanych w zdarzeniach drogowych. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to opcja mająca wiele zalet. Poznaj najważniejsze korzyści i dowiedz się, w jaki sposób wybrać ubezpieczenie OC z możliwością bezpośredniego rozliczania szkody.

Likwidacja szkody z OC sprawcy wcale nie musi wiązać się z koniecznością dopełniania mnóstwa formalności. W przypadku gdy np. towarzystwo ubezpieczeniowe osoby poszkodowanej należy do systemu BLS, procedury da się znacznie uprościć.

BLS – czyli co?

Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) to system, w ramach którego osoba poszkodowana może rozliczać szkodę bezpośrednio w swoim towarzystwie ubezpieczeniowym. Dzięki temu pokrzywdzony ma szansę otrzymać odszkodowanie niemal od razu, zaś dalsze rozliczenia odbywają się między firmą ubezpieczeniową poszkodowanego a ubezpieczycielem sprawcy.

Możliwość bezpośredniego likwidowania szkody powstała 1 kwietnia 2015 roku. Początkowo w programie brało udział zaledwie kilka towarzystw ubezpieczeniowych, a obecnie niemal wszyscy ubezpieczyciele pozwalają na rozliczanie szkody drogowej właśnie w ten sposób.

Warto podkreślić, że system Bezpośredniej Likwidacji Szkód dotyczy wyłącznie szkód mienia. Z takiej formy rozliczania nie można więc skorzystać w przypadku, gdy:

  • doszło do uszczerbku na zdrowiu osoby poszkodowanej
  • w szkodzie brało udział więcej niż 2 pojazdy
  • zdarzenie miało miejsce poza granicami Polski
  • wartość szkody przekracza 30 tysięcy złotych
  • oba towarzystwa ubezpieczeniowe nie należą do programu.

Ten temat w znacznie szerszym ujęciu przedstawia artykuł dostępny pod adresem https://rankomat.pl/samochod/bezposrednia-likwidacja-szkod-bls.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód – dlaczego warto?

Możliwość rozliczania szkody w ramach BLS to rozwiązanie, z którego zadowoleni są niemal wszyscy kierowcy. Taka opcja niesie za sobą wiele korzyści.

  • Oszczędność czasu

Nie musisz tracić czasu na kontakt z obcym towarzystwem ubezpieczeniowym. Zgłaszasz się do swojego ubezpieczyciela, a on wypłaca należne środki lub zajmuje się bezgotówkową likwidacją szkody.

  • Brak konieczności kontaktu z obcym ubezpieczycielem

Nie musisz negocjować z nieznanym ci towarzystwem ubezpieczeniowym. Twój ubezpieczyciel kontaktuj się z nim, aby odzyskać wypłacone tobie pieniądze. A to wszystko bez twojego udziału.

  • Profesjonalna obsługa

Jako że korzystasz z usług swojego ubezpieczyciela, możesz mieć pewność profesjonalnej obsługi. Wiesz, czego się możesz spodziewać.

Jak wykupić ubezpieczenie z opcją BLS?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jako właściciel pojazdu jesteś zobligowany do wykupienia ubezpieczenia OC samochodu. Już na etapie wyboru polisy warto pomyśleć o możliwości rozliczania szkody bezpośrednio w swoim towarzystwie ubezpieczeniowym.

Pamiętaj! Aby skorzystać z BLS, wcale nie musisz wykupywać ubezpieczenia ze specjalną opcją. Wystarczy, że wybierzesz ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego należącego do programu.

Obecnie do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód należą m.in.: PZU, Link4, Uniqa, Interrisk, Warta, Wiener. Oferty powyższych ubezpieczycieli znajdziesz np. w serwisie na stronie https://rankomat.pl. Jeśli skorzystasz z zamieszczonego tam kalkulatora OC, szybko odnajdziesz interesującą cię polisę – i to w bardzo przystępnej cenie.

Wystarczy, że:

  • wypełnisz formularz, podając dane swoje i swojego samochodu
  • zaakceptujesz podstawowe zgody.

W ciągu kilkunastu sekund otrzymasz informację zwrotną o ofertach poszczególnych ubezpieczycieli. Wybierz kilka najtańszych proporcji, a następnie sprawdź przynależność towarzystwa ubezpieczeniowego do programu Bezpośredniej Likwidacji Szkód.

Rozliczanie szkody z OC sprawcy wcale nie musi być uciążliwe. Procedury można znacznie uprościć, korzystając z polisy w ramach BLS. Wykup odpowiednie ubezpieczenie, by – w razie konieczności – móc skrócić czas oczekiwania na rozliczenie szkody w wybranym przez siebie towarzystwie ubezpieczeniowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj