Każdy kierowca powinien posiadać ważne ubezpieczenie OC. Często firmy ubezpieczeniowe dodają w pakiecie ubezpieczenie autocasco – gratis lub za niewielką dodatkową opłatą. Wpływ na ubezpieczenie samochodu OC i AC ma wiele czynników, dlatego wybór odpowiedniego ubezpieczyciela pozwala na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych. Jak jednak znaleźć najlepszą ofertę? Bardzo przydatnym narzędziem jest kalkulator OC, dzięki któremu jesteśmy w stanie obliczyć wysokość składki u danego ubezpieczyciela. Jak działa kalkulator ubezpieczeń OC i AC?

Dlaczego ubezpieczenie OC jest tak ważne?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej(OC) jest obowiązkowe dla każdego kierowcy. Dzięki temu w przypadku kolizji drogowej straty nią spowodowane pokrywa ubezpieczenie OC samochodu sprawcy. Może to być naprawa pojazdu na koszt ubezpieczyciela lub zwrot jej kosztów w  gotówce. Jeżeli jednak sprawca nie posiadał ubezpieczenia OC, koszt naprawy pokrywa Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) po czym występuje do sprawcy kolizji o zwrot poniesionych kosztów, a te w przypadku niektórych modeli samochodu mogą być bardzo wysokie. Zakup ubezpieczenia OC i AC pozwoli na umknięcie dużych kosztów, a w przypadku, jeśli to my jesteśmy sprawcami – pokrycie kosztów naprawy własnego pojazdu z ubezpieczenia autocasco.

Ubezpieczenie samochodu OC i AC – jak uzależnione jest od kierowcy?

Wysokość ubezpieczeni OC i AC jest uzależniona od wielu czynników, związanych zarówno z kierowcą, jak i samochodem. Aby obliczyć wysokość składki ubezpieczenia w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych, najlepiej skorzystać z kalkulatora OC AC. Wśród czynników mających wpływ na wysokość ubezpieczenia samochodu OC AC związanych z kierowcą ważny jest nie tylko jego wiek, ale także doświadczenie za kierownicą. Dobrym powodem do przyznania dużej zniżki jest bezszkodowa jazda, jednak do jej otrzymania ważny jest czas, przez jaki poruszamy się pojazdem. Ale nie tylko nasz wiek i doświadczenie są istotne – liczy się także miejscowość zamieszkania, sposób garażowania lub miejsce parkowania pojazdu oraz zastosowane zabezpieczenia antywłamaniowe. Dane te wpisujemy w okienka kalkulatora OC w celu obliczenia składki.

Kalkulator OC – parametry związane z pojazdem

Na wysokość składki ubezpieczenia OC mają również wpływ parametry i dane pojazdu. Najistotniejszą wielkością, której wymaga kalkulator OC jest pojemność silnika pojazdu. Towarzystwa ubezpieczeniowe przyjmują, iż im mocniejszy silnik, tym większe prawdopodobieństwo spowodowania wypadku, a co za tym idzie, konieczność opłacania wyższego ubezpieczenia OC. Z podobnego powodu ważna jest także marka pojazdu. Ubezpieczenie OC będzie wyższe dla posiadaczy samochodów, które kojarzone są z lekkomyślnym i nieodpowiedzialnym poruszaniem się po drogach. Większą składkę ubezpieczenia OC zapłacą także osoby, które zdecydowały się na tuning własnych pojazdów, zwłaszcza mający na celu podniesienie mocy silnika pojazdu.

Jak działa kalkulator OC i AC?

Jak działa kalkulator OC AC? Zasada jest prosa – w poszczególne okienka wpisujemy wyżej wymienione parametry, na podstawie których w kalkulatorze OC dokonywane są niezbędne obliczenia, z uwzględnieniem warunków, oferowanych przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. W ten sposób możemy znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu, a później pozostaje jedynie ubezpieczenie samochodu online lub w oddziale stacjonarnym, by móc cieszyć się bezproblemową jazdą przez najbliższe dwanaście miesięcy. Kalkulator ubezpieczenia samochodu znajdziemy na stronie: http://kalkulator-ocac.auto.pl – warto na nią zajrzeć, by zaoszczędzić nieco grosza, znajdując najkorzystniejsze dla nas ubezpieczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj