Amerykanie mają swojego Chryslera Town & Country, zachwyt budzi Mercury Eight, chociaż niejednemu z kolekcjonerów marzy się własny Chrysler Imperial Crown. Bezkrytycznie zauroczeni wszystkim, co pochodzi zza oceanu, zapominamy o naszych, europejskich klasykach które, mimo że znacznie skromniejsze, do dziś budzą podziw sylwetką, praktycznością, a nawet swoją historią. Czyż nie byłoby wspaniale mieć we własnym garażu dzieło legendarnego Ferdinanda Porsche? Z pewnością, jednak trudno spodziewać się, że auto byłoby w stanie przynoszącym chwałę swojemu twórcy. Zastanówmy się wspólnie, jak skutecznie przeprowadzić renowację i skąd wziąć części zamienne?

Skąd części zamienne do renowacji samochodu VW?

Przypomnijmy, że pierwsze egzemplarze Volkswagena opuściły hale fabryczne tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej. Trudno się spodziewać, by akurat taka sztuka trafiła w ręce kolekcjonerów, chociaż historia zna przypadki znacznie starszych pojazdów, które jakimś cudem przetrwały zawieruchę wojenną, ukryte gdzieś w stodole lub starej szopie. O wiele łatwiej trafić na Garbusa pochodzącego z powojennej, milionowej serii wyprodukowanej w latach pięćdziesiątych.

Tylko, co dalej? Doprowadzenie zabytku do dawnej świetności z pewnością będzie wymagało długich i żmudnych zabiegów.

O ile odtworzenie powłoki blacharskiej nie przysporzy doświadczonemu kolekcjonerowi większych trudności, o tyle wyposażenie wnętrza oraz ponowne uruchomienie układów mechanicznych, już tak.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy szukać gdzieś na złomowiskach i starych garażach oryginalnych części, i jakie są szanse powodzenia?

Powiedzmy sobie uczciwie, szanse są znikome. Poza tym oryginały są równie zaawansowane wiekowo, jak ich nosiciele. W prostej linii prowadzi to do konkluzji, że gaźnik sprzed sześćdziesięciu lat prędzej się rozsypie, aniżeli skutecznie przysłuży się do uruchomienia silnika. Poza tym, czemu miałaby służyć taka reanimacja starego układu zapłonu? I tak prawdopodobnie nikt, oprócz samego użytkownika nie zwróciłby na to uwagi.

Zatem, zamiast przeszukiwać czeluście internetu i innych możliwych lokalizacji, o wiele szybciej i sprytniej jest nabyć części do klasycznych VW w sklepie garbus.pl!

Zalety stosowania części zakupionych w sklepie:

  • Trwałość;
  • Niezawodność;
  • Nowe, trwalsze technologie (stopy, precyzja wykonania);
  • Gwarancja;
  • Krótszy czas renowacji.

Pod względem gabarytowym oraz wizualnym, części nie różnią się od swoich wiekowych protoplastów, dzięki czemu można je montować nawet w oryginalnych zespołach mechanicznych, bez szkody dla wizerunku całości. Warto przy tym dodać, że współcześnie wykorzystywane stopy metali gwarantują większą odporność i niezawodność.

VW Bulik T1, rydwan dzieci kwiatów

Został stworzony z myślą o małych przedsiębiorcach i dużych rodzinach, a przeszedł do historii jako symbol buntu młodzieży w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku i wielkiej przygody. Kto z nas nie miał okazji widzieć tych pojazdów na ekranach kin w roli środków transportu komun hipisowskich? Sława Bulika była tak wielka, że dotarł on nawet za ocean, mimo że rynek amerykański nie mógł narzekać na brak rodzimych kolosów zdolnych pomieścić wieloosobowe grupy.

Doszło do tego, że auta ozdobione przeróżnymi nieudolnie malowanymi kwiatkami i symbolami, na rynkach kolekcjonerskich osiągają wyższe ceny!

Renowację warto zacząć od wizyty na stronie https://garbus.pl/vw-bulik-t1, gdzie sami możemy się przekonać, że nie ma rzeczy niemożliwych!

Nie będziemy ponownie wymieniać wszystkich zalet płynących z takiego przedsięwzięcia, Dość powiedzieć, że doprowadzenie VW Bulik T1 do stanu świetności nie powinno zająć zbyt wiele czasu.

VW Karmann Ghia, sportowy szyk

Mimo że od rozpoczęcia masowej produkcji upłynęło już 66 lat, VW Karmann Ghia nic nie stracił na swojej świeżości. Wręcz przeciwnie. W dobie niskich, kanciastych lub dla odmiany zwartych monotonnych brył dzisiejszych pojazdów Karmann Ghia stanowiłby prawdziwą wisienkę na torcie. Cudownie byłoby się przejechać jednym z 80 000 kabrioletów, wzbudzając podziw i zazdrość innych kierowców.

Ciekawe było podejście producenta do konstrukcji. Mianowicie zależało mu na zbudowaniu atrakcyjnego auta sportowego, wykorzystując do tego celu maksymalną możliwą liczbę elementów technicznych pochodzących z popularnego Garbusa.

Aby o tym się przekonać, wystarczy wejść na stronę https://garbus.pl/vw-t14-karmann-ghia.

Jak widać, nie ma najmniejszego sensu tracić czasu na poszukiwania, skoro wszystko, co niezbędne znajduje się w zasięgi ręki.

Trwający od pewnego czasu boom na rekonstrukcje wiekowych pojazdów skupia się na popularnych ongiś markach. Planując zakup samochodu zabytkowego, już dziś warto skonsultować się ze specjalistą w celu sprawdzenia dostępności poszczególnych części. W tym celu udostępniony został formularz kontaktowy.

Wystarczy już dziś zapytać, resztę firma załatwi we własnym zakresie. Można? Można.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj